Гетманцев дозволив податківцям самим вирішувати колір бізнесу для поборів
Христос колись казав, що багато покликаних, та мало обраних. Слуги неукраїнського народу вирішили стати святішими за Господа.
(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).
Минулого тижня було підписано закон Данила Гетьманцева про створення «клубу білого бізнесу». Тепер вітчизняна податкова державна служба буде на власний розсуд вирішувати, який колір у нас вважається білим.
Однією із цілей законопроєкту було заявлено «розширення змісту поняття «податковий ризик» та запровадження терміну «комплаєнс» — управління податковими ризиками». Про ризик важливо, треба напружитись і запам'ятати, ненадовго; про комплаєнс не треба, слово складне.
Закон підписано й віднині маємо ілюстрацію до того, як буде розширюватись зміст поняття податкового ризику і слів «білий», «клуб» і «бізнес». Минулої п'ятниці НАБУ та САП повідомили про підозру несподівано колишньому виконувачу обов'язків начальника Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області Василю Гладченку.
Також несподівано й раптово колишнім начальником податкової замість просто начальника Гладченко став після затримання безпосередньої підлеглої. Виявилося, що вона хотіла отримати від місцевого бізнесмена хабар у розмірі $55 тисяч за сприяння в ухваленні рішення про виключення цієї фірми із переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості.
Інакше кажучи, $55 тисяч коштувала (увага!) думка податкової, хороший цей бізнес чи поганий. Влетівши на хабарі, підлегла Гладченка швиденько вломила начальника як керівника схеми й отримала умовний строк замість реального.
Ну, історія триває далі. Тобто ще раз, по пунктах (їх небагато) викладу наявну в Україні ситуацію:
- Підписано закон про те, що податкова визначає, який бізнес чорний і ризиковий, а якій білий і неризиковий.
- НАБУ і САП показують випадок, як 1 (одна) обласна податкова в 1 (одному) випадку вимагала й отримала хабар в $55000 (2,2 млн грн), щоби змінити статус підприємства із ризикового на неризиковий та розблокувати податкові накладні, без яких бізнес не може працювати.
- Всьо, блядь, це прямо дійсно всьо! Самі рахуйте, про які гроші йде мова, якщо областей у нас більше ніж одна, і бізнесів у кожній області також; ну, й кому нагору заносить керівник обласної податкової теж, і скільки, і помножити на кількість областей (ах, да, Київ рахують окремо).
P.S. В одному з коментарів ЗМІ я сказав, що оцінюю мінімальні незаконні доходи Гетьманцева у $2 мільйони щомісячно. Після чого знайомі із ситуацією люди у приватних повідомленнях влаштували мені фестиваль жартів, натякаючи, що з числом я помилився якщо і не на порядок, то в рази точно.