Глину в Хорольському районі добувають без дозволу – Держгеокадастр

ПОЛТАВА
29.08.2017, 09:50

Матеріали перевірки Держгеокадастр направив до правоохоронних органів

Щонайменше 5-й рік у Хорольському районі на Полтавщині триває незаконний видобуток глини. «ОБ»  публікував відео розкрадання надр

Щоб дізнатися, чи отримували видобувальники хоча б якісь дозвільні документи, ми звернулися з інформаційним запитом до Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області.

«На території Покровського-Багачанської сільради Хорольського району проводяться роботи з видобування глини. Будь-яких рішень, наказів (розпоряджень) про передачу в користування або в оренду зазначеної ділянки не приймалося, договори оренди землі не укладалися.

Звернень щодо видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення ґрунтовного покриву (родючого шару ґрунту) вказаної земельної ділянки до Головного управління не надходило» – йдеться у відповіді Держгеокадастру.

Відповідь складено на основі перевірки управління контролю за використанням та охороною земель. Управління здійснило перевірку законності використання, зняття і перенесення ґрунту вказаної земельної ділянки на виконання наказу Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області від 29 травня 2017, повідомляється у відповіді.

Начальник Головного управління Вадим Чувпило у листі написав, що «матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів для оперативної співпраці та притягнення до відповідальності порушників вимог чинного земельного законодавства».

«ОБ» вже наводив факти, як посадові особи Полтавської облдержадміністрації разом із правоохоронцями розкрадають надра у Хорольському районі. Для цього був підроблений договір Держгеокадастру.

ЧИТАЙТЕ: Як заробити 4 млн доларів, підробивши листа ДЗК

Нелегальний бізнес на надрах пов’язують із міністром МВС Арсеном Аваковим. В областях відповідальними за чорну касу є керівники ГУ НП.

Екс-голова Полтавської облради Петро Ворона в 2015 році зазначав, що направляв скарги до обласної прокуратури та міліції. У відповіді керівник обласної поліції Олег Бех заявив, що не вбачає нічого кримінального у несанкціонованому видобутку глини. 

Читайте також:
Ми навіть і не сумнівалися. Дивно, чому так довго зеленські чекали...
вчора, 14:25
Узурпація влади Голобородьком
вчора, 11:40
37-річного мешканця Полтавщини підозрюють у навмисному вбивстві самиці плямистого оленя в угіддях Комишнянської громади.
23 лютого, 13:59
Влада Кременчука уклала договір з урядом Данського королівства щодо масштабної модернізації міської системи опалення
22 лютого, 10:23
Звернення КП ПОР "Полтававодоканал"
22 лютого, 08:30