Глину в Хорольському районі добувають без дозволу – Держгеокадастр

ПОЛТАВА
29.08.2017, 09:50

Матеріали перевірки Держгеокадастр направив до правоохоронних органів

Щонайменше 5-й рік у Хорольському районі на Полтавщині триває незаконний видобуток глини. «ОБ»  публікував відео розкрадання надр

Щоб дізнатися, чи отримували видобувальники хоча б якісь дозвільні документи, ми звернулися з інформаційним запитом до Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області.

«На території Покровського-Багачанської сільради Хорольського району проводяться роботи з видобування глини. Будь-яких рішень, наказів (розпоряджень) про передачу в користування або в оренду зазначеної ділянки не приймалося, договори оренди землі не укладалися.

Звернень щодо видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення ґрунтовного покриву (родючого шару ґрунту) вказаної земельної ділянки до Головного управління не надходило» – йдеться у відповіді Держгеокадастру.

Глину в Хорольському районі добувають без дозволу – Держгеокадастр _1

Глину в Хорольському районі добувають без дозволу – Держгеокадастр _3

Відповідь складено на основі перевірки управління контролю за використанням та охороною земель. Управління здійснило перевірку законності використання, зняття і перенесення ґрунту вказаної земельної ділянки на виконання наказу Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області від 29 травня 2017, повідомляється у відповіді.

Начальник Головного управління Вадим Чувпило у листі написав, що «матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів для оперативної співпраці та притягнення до відповідальності порушників вимог чинного земельного законодавства».

«ОБ» вже наводив факти, як посадові особи Полтавської облдержадміністрації разом із правоохоронцями розкрадають надра у Хорольському районі. Для цього був підроблений договір Держгеокадастру.

ЧИТАЙТЕ: Як заробити 4 млн доларів, підробивши листа ДЗК

Нелегальний бізнес на надрах пов’язують із міністром МВС Арсеном Аваковим. В областях відповідальними за чорну касу є керівники ГУ НП.

Екс-голова Полтавської облради Петро Ворона в 2015 році зазначав, що направляв скарги до обласної прокуратури та міліції. У відповіді керівник обласної поліції Олег Бех заявив, що не вбачає нічого кримінального у несанкціонованому видобутку глини. 

Глину в Хорольському районі добувають без дозволу – Держгеокадастр _5

Читайте також:
Полтава
Головний заклад вищої освіти Луганщини остаточно переїхав на Захід, а саме до Полтавщини, де продовжуватиме діяльність.
09 травня, 21:36
Полтава
Держспецзв’язку пояснило, чому відключило «Прямий», «Еспресо» і «П’ятий» з ефіру Повний
09 травня, 17:10
Полтава
Важка доля директора Полтавської академії неперервної освіти Віталія Зелюка
04 травня, 16:35
Полтава
Вояки Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" потребують нашої з вами допомоги.
18 квітня, 17:51
Полтава
НВР "Правий сектор" Полтавщини дякує за допомогу Дмитру Анатолійовичу Лаптєву
14 квітня, 12:35
Полтава
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб.
12 квітня, 14:55