Created with Sketch.

Гнучкий комуно-капіталізм як «рятівне коло» для КНР

04.02.2024, 13:00

Біда вітчизняних політиків у тому, що уявлення про Китай засновані на заявах профанів, а не аналізі робіт істинного марксиста товариша Сі.

Останнім часом генеральний секретар КНР став регулярно публікувати фундаментальні статті власного авторства. Зі слів самого Сі Цзіньпіна, вони покликані дати «безцінне розуміння його бачення майбутнього людства та роль Китаю у новому світі».

Пріоритетами визначено реформування економіки Піднебесної з урахуванням мінливої геополітичної дійсності. Товариш Сі врахував досвід, а головне наслідки, повномасштабної агресії проти сусіда на прикладі російсько-української війни.

Гроші та активи у цілому, стверджує китайський комуністичний диктатор, мають не менш важливе значення, ніж військова техніка, а то й основне. Відтак «створення потужної фінансової системи є стратегічним завданням Компартії Китаю та неминучою вимогою для побудови сильної сучасної соціалістичної країни», — додає Сі Цзіньпін.

Також генсек не оминув своєю увагою санкції. На його думку, той тиск, із яким зіткнулася ресурсна федерація московії після 24 лютого 2022 року, доводить — «фінансово-економічний і технологічний вплив значно більший за безпосередні бойові дії, бо є гнучким інструментом у гібридному конфлікті».

У зв'язку з вищевикладеним, товариш Сі має намір синтезувати класичний марксизм і розвинений капіталізм на китайському ґрунті, куди будуть запрошені здібні західні фахівці та інтелектуали. Диктатор спільно з Компартією оголосив про «прискорене нарощування нових продуктивних сил».

«Наша найближча мета — звільнитися від традиційного й уже застарілого способу економічного зростання, але перейти на такий шлях розвитку і продуктивності, який відрізняється високими технологіями, високою ефективністю та якістю. Ми заохочуватимемо держпідтримкою тих, хто ставить на чільне місце не прибуток, а підвищення міжнародної конкурентоспроможності своєї компанії. Ефективність такої політики вже можна побачити на прикладі китайських електромобілів», — заявив Сі Цзіньпін.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що комуністичний Китай запропонував Європі авантюрний план. У Пекіні хочуть «зміцнення співпраці для побудови загальновигідної та інклюзивної світової економіки».

Читайте також
Слабкий Захід планує уникнути неминучої світової війни
Політика
Відсутність реакції на провокації РФ — свідома політика НАТО
Світ
Нові війни сучасності, або до чого має бути готовим людство
Опінії
Пентаґон стурбований зростанням впливу КНР і РФ в Арктиці
Світ
Україна мусить монополізувати фіно-угорську справу
Опінії
Важливо наближати перемогу України, а не говорити про мир із РФ
Війна