Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень

ПОЛІТИКА
06 квітня, 11:05
Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень

Аваков виділив майже пів мільйона гривень на вирішення побутових питань обраним керівникам Нацполіції

Ці кошти їм виплатили на роботі «для вирішення соціально-побутових питань». У той же час керівники Нацполу, які володіють квартирами, машинами та мільйонними заощадженнями, купували нові джипи та сонячні електростанції у минулому році. Водночас вказану допомогу отримали обрані заступники керівника Нацполу. Хто саме — визначив особисто міністр Арсен Аваков.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Побутові проблеми мільйонерів з Нацполу».

Як виявили журналісти, голова Нацполу Ігор Клименко у своїй декларації за минулий рік вказав 122 тисячі гривень матеріальної допомоги «для вирішення соціально-побутових питань». Водночас він заробив майже 1,5 мільйона гривень та мав понад 2 мільйони гривень заощаджень. Разом із дружиною Ігор Клименко має квартиру в столиці , будинок поблизу Києва та недобудований будинок з циліндричного бруса в Бориспільському районі.

Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_1
Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_2
Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_3
Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_4

Також 111 тисяч гривень на вирішення побутових питань отримав перший заступник Клименка Євген Коваль. Раніше журналісти розповідали про готельний бізнес родини Коваля — його батько володіє 8 гектарами землі на Закарпатті вартість близько 30 мільйонів гривень.

Голова Нацполіції Ігор Клименко та його заступник Євген Коваль під час термінового брифінгу МВС у справі вбивства Павла Шеремета 12 грудня 2019 року
Голова Нацполіції Ігор Клименко та його заступник Євген Коваль під час термінового брифінгу МВС у справі вбивства Павла Шеремета 12 грудня 2019 року

Торік Коваль заробив майже 1,4 мільйона гривень. Також він декларував дві квартири у Києві, машиномісце, близько півтора мільйона гривень готівкою та понад 200 тисяч гривень банківських вкладів.

Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_6
Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_7

Іще один заступник керівника Нацполу Василь Тетеря, який обійняв цю посаду рік тому, на вирішення побутових проблем отримав 96 тисяч гривень. У минулому році Тетеря отримав майже 1,3 мільйона гривень зарплати. Приблизно стільки ж він разом із дружиною зберігає на банківських рахунках та готівкою.

Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_8
Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_9

Дружина Василя Тетері володіє квартирою у Києві, а також будує будинок поблизу столиці на 140 квадратних метрів. Крім того, кілька місяців тому поліцейський придбав новий позашляховик Toyota RAV4  вартістю понад 1 мільйон гривень.

Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_10
Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_11

Ще один заступник Клименка, який отримав близько сотні тисяч гривень матеріальної допомоги, — Олексій Руденко. Щоправда, він не вказав у декларації, чи ця допомога стосувалася вирішення побутових питань, чи чогось іншого.

Голова Нацполіції та троє його заступників отримали матеріальної допомоги на 425 тисяч гривень_12

Руденко на цій посаді вже понад 5 років. Раніше був заступником Авакова. У минулому році він заробив 1,2 мільйона гривень, а на банківських рахунках зберігав понад 2,5 мільйона гривень. Також високопосадовець поліції задекларував дві квартири в Києві та дачний будинок на 467 квадратів поблизу столиці. А ще у квітні минулого року він придбав сонячну електростанцію вартістю майже мільйон гривень.

Зауважимо, що порядок надання «соціально-побутової» матеріальної допомоги для поліцейських описаний у наказі Арсена Авакова від 2016 року. У ньому йдеться, що працівник поліції, який потребує вирішення соціально-побутових питань, подає рапорт про таку допомогу. Питання грошових виплат голові Нацполу та його заступникам вирішує сам міністр МВС.

Водночас у документі нічого не сказано про умови для таких виплат та за яким принципом відбувається розподіл такої допомоги.

вибір редакції
Читайте також:
Подробиці СБУшної закупівлі на десятки мільйонів гривень
14 вересня, 15:30
Держава обіцяє за попереднє ухилення від податків не карати, але слід поділитися з нею – сплатити 5% за українські та 7% за іноземні активи.
10 вересня, 09:07
Кабінет міністрів України немає достатнього фінансування для законопроєкту №4046 про підтримку фермерських господарств.
10 вересня, 07:59
Кінець місяця, працівники чекають на зарплатню, але вчергове слухають відрепетирувані розповіді керівництва про причини затримки коштів.
04 вересня, 12:23
Більш як 100 мільйонів гривень для країни: державний бюджет поповнився повернутими боргами.
04 серпня, 07:59
Єрмак та Льовочкін за крок від того, щоб провернути історичну схему - вкрасти з бюджету 100 млрд грн за один раз!
20 липня, 17:25