Голова НБУ пішов в астрал

Опінії
14.02.2021, 10:45
Голова НБУ пішов в астрал

Європарламент надав доповідь щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Український блоґер, телеведучий, публіцист та політичний діяч

В п’ятницю голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що він вітає ухвалену Європейським Парламентом Доповідь щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Голова НБУ пішов в астрал_1

Не дуже зрозуміло, що Шевченку в цій Доповіді вітати. ЄС у доповіді дякує досягненням Смолія(фактично це визнає і сам Шевченко), бо їх було досягнуто у травні 2020 року. Тоді як Кирила була призначено у липні 2020.

Що ж про самого Кирила Шевченка нам розповідає ЄС у своїй доповіді?

Нічого хорошого.

The European Parliament is deeply concerned by the high degree of systematic political pressure and by the acts of intimidation perpetrated against the Chairman of the National Bank of Ukraine, unfortunately not for the first time, which led to his resignation in July 2020; urges the Ukrainian authorities to refrain from exerting political pressure on independent economic institutions and enforcement authorities, and to ensure that their independence is preserved as a guarantee for the correct functioning of the market and a level playing field for all economic actors;

Тут написано що ЄП дуже схвильований систематичним тиском на Смолія, тиском який призвів до його відставки(і відповідно до призначення Шевченка). Тобто, в межах такої логіки, призначення Шевченка є результатом систематичного тиска на НБУ. І далі ЄП закликає українську владу утримуватися від здійснення політичного тиску на незалежні економічні інститути.

І на додаток ще раз в іншому місці доповіді:

need for Ukraine to maintain macro-economic stability by adhering to its International Monetary Fund commitments and implementing all medium-term structural policies agreed upon within the EU MFA programme, as well as by ensuring a strong and independent National Bank of Ukraine;

Що незалежність НБУ потрібно забезпечувати, бо інакше зобов’язання перед МВФ не будуть виконані і грошей не буде.

Тобто однією з причин чому МВФ не дає нам гроші є також ситуація навколо НБУ і в самому НБУ.

Це доповідь за 2020 рік.

Тобто за результатами 2020 року і до 31 грудня 2020 питання незалежності НБУ не було вирішено з міжнародними інституціями, як нам розповідає, наприклад, пан Милованов. Просто тиск завершився призначенням некваліфікованого сервільного штампа і тепер забаганки Банкової виконуються без тиску.

А проблема залишилась, про що нам дипломатично сигналізує Доповідь, за яку проголосував Європейський Парламент. Бо інакше б у формуліровці було що незалежність досягнуто і дякували, як дякувала за досягнення Смолію.

Так що Кирило Шевченко може і далі розповідати який він шикарний хлопець, але всі знають, що це не так. Навіть у Фейсбуці, не кажучи вже про Європейський Парламент.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Опінії
Середні чотиритижневі потоки російської сирої нафти найвищі з червня з наближенням нових обмежень ЄС
31 січня, 15:15
Опінії
Лагард з ЄЦБ каже, що її політична мантра «дотримуватися курсу».
29 січня, 14:15
Світ
Якщо максимальна ціна надто низька, російські фірми можуть відмовитися від продажу
22 січня, 15:35
Економіка
Занепокоєння щодо політичної стабільності також займають важливе місце в порядку денному
18 січня, 11:05
Світ
Сильний підйом у Китаї може пом'якшити очікувану глобальну рецесію, але він також може викликати нові інфляційні проблеми у всьому світі
17 січня, 11:38
Економіка
Основні нововведення, з якими українці починають новий 2023 рік
01 січня, 13:27