Голова «Укренерго» Кудрицький має бути відкритим для суспільства і опублікувати декларацію

Опінії
30.12.2023, 15:26
Володимир Кудрицький, голова правління НЕК АТ «Укренерго»
Володимир Кудрицький, голова правління НЕК АТ «Укренерго»
Фото: Енергобізнес

АТ «Укренерго» перетворили на суб’єкт приватного права. Тепер його керівництво може не подавати декларації.

Керуючий партнер «Національної антикризової групи»

Завдяки шаленому тиску громадськості в Україні відкрили публічний доступ до Реєстру декларацій. Це велика, але не повна перемога. Бо дуже багато посадовців не хочуть показувати статки і пролобіювали собі відповідну лазівку.

Наприклад, АТ «Укренерго», що належить державі, з незрозумілих мені причин перетворилось на суб’єкт приватного права. Відповідно його топ-менеджери випали з переліку осіб, що за законом зобов’язані декларувати статки. 

Чи справедливо це?

Ні. Взяти той же Нафтогаз. Така ж сама державна корпорація, але Чернишова (на відміну від Кудрицького) від е-декларування не звільнили.

Укренерго — державна компанія, яка заробляє на кожній нашій платіжці, керівника якої призначає наглядова рада з представниками держави у складі. Платникам податків цікаво, скільки заробляє найнятий нами менеджер Кудрицький і чи відповідають зарплаті його видатки. 

Volodymyr Kudrytskyi закликаю вас не ховатися за законодавчими колізіями, бути прозорим і відкритим, як того вимагає суспільство і наш євроінтеграційний курс. 

Ви на посаді вже три роки. Платники податків мають право знати, як за цей термін змінився чи не змінився ваш майновий стан. Часу на заповнення декларації у вас вдосталь — граничним терміном Верховна Рада визначила 31 січня 2024 року.

До речі, щось подібне намагався провернути Коболєв, коли був на чолі «Нафтогазу». Він теж вперто не бажав публікувати декларацію. Тепер знаходиться під слідством НАБУ.

Читайте також:
Полтава
Володимир Онищенко з дружиною задекларували 1,5 мільйона гривень доходів. Також вони задекларували $93,6 тис. заощаджень
02 квітня, 18:46
Полтава
В'ячеслав Ждан з дружиною отримали майже 3 мільйони гривень доходів. Також вони задекларували 4,5 млн грн, $92 тис. та € 21 тис. заощаджень
01 квітня, 17:45
Політика
Доходи Зеленського та членів його родини зросли втричі та становили понад 12,4 млн грн
30 березня, 07:05
Політика
Хто у Верховній Раді, Кабінеті міністрів та Офісі президента подав декларації за 2021-2022 роки?
11.12.2023, 18:25
Політика
Повний публічний доступ до Реєстру буде забезпечено НАЗК після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.
11.12.2023, 09:00
Політика
Декларації військовослужбовців, мобілізованих до лав Збройних сил України, залишаються закритими з міркувань безпеки.
09.12.2023, 12:17