Гончар Микола Пошивайло

28.05.2016, 07:54
Гончар Микола Пошивайло

27 травня 2016 року виповнюється 86 років від дня народження Миколи Пошивайла – гончаря, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, члена Національної спілки художників України і Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України.

Гончарською книгозбірнею України з нагоди дня народження представлено підбірку літератури з публікаціями про життєвий і творчий шлях мистця.

Творчість Миколи Пошивайла – визначне явище українського мистецтва. Він утвердив у опішнянському гончарстві власний творчий почерк, унаслідок чого його вироби чітко вирізняються з-поміж інших, є зразками сучасної народної кераміки. Він – один з небагатьох сучасних опішнянських майстрів, хто виготовляє надзвичайно широкий асортимент традиційного посуду, а саме: горщики, глечики, тиквасті глечики, ринки, тикви, миски, барила. Значну частину його творчого доробку становить декоративна зооморфна скульптура у вигляді баранів, левів та биків. У творчій палітрі Миколи Пошивайла чільне місце займає також дитяча глиняна іграшка у вигляді найрізноманітніших тварин, птахів, вершників, баринь. Кожен його твір неповторно оригінальний за емоційно-образним змістом та індивідуально-художньою манерою виконання.

Микола Пошивайло неодноразово був лауреатом почесних республіканських і всесоюзних художніх виставок, конкурсів, фестивалів. Гончарні вироби майстра широко представляли мистецтво України на міжнародних художніх виставках у Бельгії, Канаді, Японії, Болгарії, Югославії, Польщі, Угорщині, Франції, Нідерландах, США, Норвегії, Великобританії та інших країнах світу. Вони зайняли почесні місця в найбільших музейних зібраннях України та деяких країн Європи.

Нині мистець перебуває на пенсії, але продовжує плідно працювати, створюючи традиційні гончарні вироби. Бере активну участь у мистецьких заходах: «Днях Гончаря», симпозіумах гончарства, днях народних ремесел, святах народної творчості, що відбуваються щороку в Опішному. Всім, хто відвідує Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, він дарує радість спілкування з глиною.

Щиро вітаємо іменинника та зичимо міцного здоров’я й творчої наснаги. Нехай Ваш професіоналізм і відданість музейній справі й надалі примножують здобутки української культури!

Многая літа!!!

Співробітники Гончарської книгозбірні України

Національного музею-заповідника

українського гончарства

Андрушенко О.

Карунна О.

Панасюк Г.

Хрипун Т.


Читайте також:
Наразі видавці збирають спогади про «Лісника».
вчора, 09:08
Нову краєзнавчу книгу і мапу Слобідської України презентували у Сумському державному університеті.
17 січня, 10:10
Історія аналітика ЦРУ, який з'ясував ядерний потенціал СРСР у період холодної війни.
16 січня, 13:10
Основною темою робіт митця є рідне місто.
11 січня, 12:32
Такими, що регулярно читають книги, називає себе лише 43% українців.
09 січня, 09:30
"Записки кубанського партизана" Андрія Шкуро мають з'явитися наприкінці січня.
08 січня, 10:10