Гренландія призначила дострокові вибори на тлі претензій Трампа на острів

ПОЛІТИКА
05 лютого, 15:22
Гренландія призначила дострокові вибори на тлі претензій Трампа на острів

У Гренландії проведуть загальні вибори достроково, 11 березня, на тлі інтересу президента США Дональда Трампа придбати острів.

Про це заявив премʼєр-міністр Гренландії Муте Егеде, інформує Reuters.

Очікується, що виборча кампанія буде зосереджена на прагненнях острова до незалежності, відносинах Данії та США, а також на питаннях крихкої гренландської економіки, що залежить від грантів Копенгагена й рибальської індустрії.

«»Ми переживаємо серйозні часи. Часи, яких ми ніколи не відчували в нашій країні. Зараз не час для внутрішнього поділу", - наголосив Егеде.

Reuters пише: відповідно до результатів соціологічного опитування на замовлення газет Berlingske та Sermitsiaq, більшість гренландців проголосували б за незалежність, якби референдум відбувався зараз. 

Водночас 45% опитаних проголосували б проти, якщо це негативно вплине на рівень життя.

Заяви Трампа про Гренландію: що відомо

23 грудня 2024 року новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що хоче, щоб Гренландія перебувала під контролем США. Наступного дня уряд Данії заявив про збільшення витрат на оборону Гренландії.

8 січня міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що Гренландія може стати незалежною, якщо її жителі цього захочуть, але не буде частиною США. Прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде заявив, що острів хоче бути незалежним, а не американським чи данським.

11 січня уряд Данії надіслав команді новообраного президента США Дональда Трампа приватні повідомлення, висловлюючи готовність обговорити посилення безпеки або збільшення військової присутності Штатів у Гренландії.

13 січня міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив: його країна визнає, що США мають інтереси безпеки в Арктиці та готова обговорити це з адміністрацією Трампа.

15 січня, прем'єр-міністерка Метте Фредеріксен поспілкувалася телефоном із Трампом. Він під час розмови висловив намір захопити Гренландію, пригрозивши країні введенням мит, якщо та не поступиться.

Данія 27 січня оголосила про посилення оборонної присутності в Арктиці й Північній Атлантиці: уряд країни уклав першу проміжну угоду у співпраці з Фарерськими островами та Гренландією.

Згодом стало відомо, що Франція почала обговорювати з Данією відправку своїх військ до Гренландії на тлі погроз Трампа щодо захоплення острова.

Станом на 29 січня опитування громадської думки в Гренландії показало, що 85% гренландців не підтримують ідею встановлення контролю США над їхньою територією.

Водночас державний секретар США Марко Рубіо розповів, що президент Дональд Трамп серйозно налаштований на купівлю Гренландії, що є «його пріоритетом». У МЗС Данії заявили, що держава не зацікавлена продати острів.

3 лютого Фредеріксен заявила, що Данія може дозволити Сполученим Штатам посилити свою військову присутність у Гренландії.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
В КНР заявили, що це «підриває глобальний стратегічний баланс і стабільність».
21 травня, 16:02
Світ
Дональд Трамп цілковито і повністю змінив політику США щодо Близького Сходу. Навіть Ізраїль не очікував подібного від свого прислужника.
19 травня, 19:21
Світ
Турецька республіка відновлює свою колишню міць у південному підчерев'ї Міжмор'я. Не дивно, що режими в Ізраїлі та Ірані так нервують.
16 травня, 08:23
Світ
Криза Міжнародного кримінального суду чи спроба дискредитувати організацію, яка бореться зі злочинами державного рівня?
15 травня, 18:11
Політика
Трамп висловився про відсутність путіна в Туреччині. «Навіщо йому їхати, якщо там немає мене»...
15 травня, 10:43
Опінії
Кремлівський бункерний дід за будь-що хоче втримати господаря Білого дому на своєму боці. Якими будуть дії європейських партнерів України?
13 травня, 13:44