Громадянина України можуть видати мордору

ПОЛІТИКА
25.11.2020, 15:10
Михайло Орєшніков
Михайло Орєшніков
Фото: Hromadske

Українського громадського діяча, блогера та музиканта затримали в Індонезії та видають на запит Російської Федерації

6 листопада 2020 громадянина України Михайла Орєшнікова на вимогу РФ затримав Інтерпол в аеропорту Джакарта (Індонезія). Друзі та колеги Михайла багаторазово звертались до МЗС України, але їхнього втручання у справу виявилось замало. Цими днями може відбутися екстрадиція Михайла до Росії. Справа набирає критичної ситуації.

Про це повідомив Айдер Муждабаєв

Російський націоналіст, член руху "Реструкта" Михайло Орєшніков 26 липня 2014 року з'явився на пункті пропуску "Бачівськ" і попросив надати йому політичний притулок.

В ході проведення фільтраційних заходів, прикордонниками встановлено, що Орєшніков, будучи членом націоналістичної організації "Реструкта", брав участь в організації та проведенні антипутінський акцій.

25 червня 2014 року Михайло Орєшников був затриманий російськими спецслужб, звинувачений в непокорі владі і відпущений під підписку про невиїзд.

"Зрозумівши, що в подальшому його чекає арешт і суд, і не сподіваючись на законність і неупередженість судового процесу, Орєшников, за його словами, прийняв рішення про термінове виїзді з Росії та звернення до уряду України про надання йому політичного притулку" - сказали в СБУ

Як розповів сам активіст, спочатку він хотів перетнути кордон на літаку, але спецслужби витягли його з літака за 2 хвилини до зльоту. Йому довелося добиратися до кордону на машині знайомого, а перетинати її пішки.

"Ще деякий час я в Росії сподівався, що суспільство може вплинути на політичну обстановку в країні, але в зв'язку з останніми подіями переконався, що це взагалі неможливо", - сказав Орєшников.

За його словами, "якщо ти не танцюєш під дудку Путіна, ти потрапляєш в чорний список".

Пояснюючи своє рішення жити в Україні, він зазначив, що у місцевих людей "менталітет, протилежний рабському та радянському".

Маючи українське коріння, у 2016 році Михайло отримав українське громадянство, а перед тим, згідно з законом, відмовився від громадянства РФ.

В аеропорті Джакарта при затриманні у нього були вилучені українські документи, а в акті затримання і подальших документах його записали громадянином РФ. Йому було заборонено зв’язуватись із українським посольством та перші тижні тримали у одиночній камері з обмеженням у будь-яких правах (зв’язок, прогулянки, інформація).

Нагадаємо, що 3 листопада Суд в Мілані розглянув апеляцію у справі Віталія Марківа та вирішив його виправдати.

Старшого сержанта Національної гвардії України звинувачували в причетності до вбивства італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського перекладача і журналіста Андрія Миронова під час боїв під Слов'янськом у 2014 році.

Рік тому суд першої інстанції у місті Ассізі засудив Марківа до 24 років позбавлення волі. Це рішення викликало обурення в Україні.

Сам Марків свою вину заперечував і наполягав на тому, що жодного стосунку до загибелі італійця він не мав.

Читайте також:
Війна
Від початку повномасштабного вторгнення окупаційні суди в Криму винесли вироки 19 кримським політв’язням – КримSOS
09 червня, 16:45
Кримінал
Уродженець міста Томськ і опозиційний громадський діяч Ігор Кузнєцов, який боровся з Кремлем, не бачитиме волі до початку літа.
14 лютого, 08:37
Політика
Окупанти засудили двох кримських татар до 11 років колонії суворого режиму
11 лютого, 14:35
Світ
Усе для своїх, для чужих нічого – за таким принципом працюють органи виконавчої влади Фінляндії, видаючи ґебістам російських біженців.
31 січня, 08:37
Війна
Окупанти у Криму тримають у неволі щонайменше 116 людей за політичними чи релігійними мотивами
27 січня, 20:35
Світ
Прослуховування, стеження, погрози та сфабрикована справа про наркотики
23 січня, 18:30