Громадянська війна в Індії?

СВІТ
22.06.2023, 08:31
Громадянська війна в Індії?
Фото: google

Зростають побоювання щодо загрози громадянської війни у одному зі штатів Індії

Майже через два місяці після того, як Маніпур сколихнули насильства на етнічному підґрунті, цей штат балансує на межі громадянської війни. Зіткнення між більшістю громад мейтеїв і кукі призвели до загибелі понад 100 осіб і понад 400 поранених. Майже 60 000 людей були переміщені та знайшли притулок у приблизно 350 таборах. Близько 40 000 солдатів армії, воєнізованих формувань та поліції намагаються приборкати насильство. Лише чверть із понад 4000 одиниць зброї, викрадених натовпом зі складів поліції, було добровільно повернуто з початку насильства.

Рівень недовіри між ворогуючими спільнотами загострився, обидві звинувачують сили безпеки в упередженості. Понад 200 церков і 17 храмів були зруйновані або пошкоджені натовпом. На будинки місцевих міністрів і законодавців напали та підпалили.

Нормальне життя придушено: нічна комендантська година триває в більшості з 16 районів; школи закриті, а послуги Інтернету призупинено. Головна магістраль для переправлення вантажів була заблокована протестувальниками. Трапляються спорадичні вбивства та підпали. Пропозиція федерального уряду щодо перемир'я отримала слабку реакцію.

У неспокійному та віддаленому північно-східному регіоні Індії проживає близько 45 мільйонів людей, які належать до понад 400 громад. Мирні переговори, спрямовані на посередництво між групами в регіоні, тягнуться роками. У Маніпурі, розташованому вздовж кордону з М’янмою, поширено етнічне насильство.

Основна напруженість у регіоні виникає через складну взаємодію різних факторів, включаючи тривале повстання, суперечливу недавню війну з наркотиками, нелегальну міграцію з проблемної М’янми через відкриті кордони, тиск на землевласників та відсутність можливостей працевлаштування, які роблять молодь вразливою до вербування повстанськими групами.

Експерти кажуть, що нестабільності додає ймовірна причетність політиків до торгівлі наркотиками протягом десятиліть і зв’язок між урядовцями та бойовиками.

Читайте також:
Війна
На теренах Сирії несподівано відновилися великі бойові дії проти проросійського узурпатора. Режим у Дамаску не був до цього підготовлений.
29 листопада, 12:30
Економіка
Найбільшу у світі тіньову перевалку «чорного золота» для обходу торгових обмежень влаштували у Південно-Східній Азії. Кремль у виграші.
22 листопада, 12:30
Економіка
Казахстан дозволив комуністичному Китаю розпочати будівництво контейнерного перевалкового пункту на своїй частині морського узбережжя.
18 листопада, 08:25
Світ
Маленька за розмірами, але велика за кількістю населення азійська держава має нового керманича. Ним став 67-річний військовик Луонґ Куонґ.
25 жовтня, 21:49
Економіка
Попри закупівлю шалених обсягів «чорного золота» у ресурсної московії, китайським комуністам бракує палива. Не хочуть залежати від васала.
04 вересня, 19:27
Політика
Сі Цзіньпін не припиняє освоювати азійські простори від Пхеньяну до Анкари. Нині в його сіті потрапив і режим Ільгама Алієва.
05 липня, 19:25