Гроші не пахнуть. Ізраїль постачає обладнання для іранських дронів Mohajer-6
Українцям давати зброю не можна, росія образиться. "Ворогу" Ірану можна ....! Нічого особистого, просто бізнес
Тепловізійний об'єктив для оптико-локаційної станції Mohajer-6 виявився ідентичним моделі Ophir Optronics Solutions Ltd, офіс якої знаходиться у Єрусалимі.
Як цей виріб ізраїльської компанії потрапив на іранський дрон, з огляду на те, що це навіть уявити складно, не встановлено.
Сама Ophir Optronics Solutions Ltd відмовилась від коментарів, а її материнська компанія MKS Instruments Inc повідомила, що не продає свою продукцію до Ірану.
Підозрювалась американська компанія Sierra-Olympic Technologies Inc, яка використовує такі об'єктиви, але The Wall Street Journal особисто поспілкувалась з очільником підприємства, який повідомив, що кінцевий виріб на Mohajer-6 відрізняється від продукції його компанії. Але згадав, що декілька років тому отримала запит на ці камери від громадянина Ірану, але відмовила йому та попередила уряд США. Згодом очільник компанії повідомив: обдзвонили всіх покупців й всі вироблені камери знаходяться у них.
Сама Ophir Optronics Solutions Ltd відмовилась від коментарів, а її материнська компанія MKS Instruments Inc повідомила, що не продає свою продукцію до Ірану.
Підозрювалась американська компанія Sierra-Olympic Technologies Inc, яка використовує такі об'єктиви, але The Wall Street Journal особисто поспілкувалась з очільником підприємства, який повідомив, що кінцевий виріб на Mohajer-6 відрізняється від продукції його компанії.
Але згадав, що декілька років тому отримала запит на ці камери від громадянина Ірану, але відмовила йому та попередила уряд США. Згодом очільник компанії повідомив: обдзвонили всіх покупців й всі вироблені камери знаходяться у них.
І доки влада Ізраїлю розповідає про війну з ісламістами, ізраїльські компанії спокійно продають свою продукцію Ірану, але іранські дрони вбивають українців, а не ізраїльтян.
Варто зауважити, що влада Ізраїлю відмовилася продавати Україні систему ПРО "Залізний купол".
Україна офіційно звернулася до США навесні 2021 року з проханням розмістити на своїй території американські ракетні комплекси "Патріот" та "Залізний купол", перш ніж повномасштабне вторгнення московії в країну ще не стало реальністю.
Ізраїль повідомив адміністрацію під час неофіційних переговорів, що не може погодитися на такий крок, враховуючи його відносини з московитами.
Водночас коли у 2014 році Україна аналогічно намагалася придбати БПЛА ізраїльського виробництва, тиск росії на Тель-Авів змусив скасувати вже укладену угоду і відмовити Києву у передачі замолених пристроїв "Aeronautics".
А проте з 2009 року Москва на постійній основі не тільки отримує від Ізраїлю розвідувальні БПЛА "Searcher II", однак і має ліцензію на їх подальше виробництво під власною назвою "Forpost".
Також Ізраїль заборонив Україні купувати шпигунське програмне забезпечення Pegasus від NSO Group, побоюючись, що офіційні особи московії будуть цим незадоволені.