Грузинська опозиція оголосила масштабні протести
США можуть накласти санкції на відповідальних за придушення протестів у Грузії
Протягом ночі кілька разів ситуація у центрі Тбілісі ставала напруженою і доходило до локальних зіткнень між поліцією та мітингувальниками.
Були спроби учасників мітингу прорватися до парламенту, утім, вони подолали лише металеву огорожу.
Колишній лідер Єдиного національного руху (партія Саакашвілі) Ніка Меліа оголосив про новий протест під парламентом у середу, 8 березня.
«О третій годині дня ми збираємося на проспекті Руставелі. І це буде повторюватися щодня, поки весь проспект Руставелі (на якому розташований парламент – ред.) не стане грузинським, а не російським. Доки ми не досягнемо перемоги», – цитує Меліа опозиційний телеканал «Мтварі».
Нагадаємо, що надвечір 7 березня парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу», який значною мірою наслідує російське законодавство.
Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, будуть надавати статус іноагентів. Розгляд проєкту вже 7 березня став несподіванкою, спершу планувалося, що його винесуть в залу 9 березня.
Обговорення почали за відсутності більшості опозиційних депутатів.
Біля грузинського парламенту спалахнули масові протести. Між протестувальниками і поліцією відбулись сутички. Поліція кілька разів застосовувала сльозогінний газ, поруч з парламентом помітили також водомет. Силовики відігнали мітингувальників від будівлі законодавчого органу.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступила з терміновим зверненням до населення у зв’язку з протестами через суперечливі законопроєкти про іноагентів. Вона підтримала протестувальників та сказала, що ветуватиме закон.
США можуть накласти санкції на відповідальних за придушення протестів у Грузії.
Про це заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс під час брифінгу в Вашингтоні.
"Ми уважно стежимо за подіями останніх годин у Грузії. Ми бачимо повідомлення з Тбілісі, згідно з якими проти демонстрантів було застосовано сльозогінний газ та інші засоби для придушення протестів", - заявив Прайс.
За словами речника Держдепу, відповідальні за придушення протестів у Грузії можуть потрапити під санкції США.
"У нас є низка інструментів, які дозволяють притягнути до відповідальності будь-кого в будь-якій країні за втручання у реалізацію того, що є універсальним правом людини", - вказав він.
Прайс зазначив, що Сполучені Штати підтримують право грузинів на мирні зібрання, аби їхні голоси були почуті, на вільні висловлювання, на можливість вимагати від своїх урядів підзвітності.
"Ми й надалі стежитимемо за ситуацією в Грузії", - підсумував представник Державного департаменту.