Міхеїла Кавелашвілі обрано президентом Сакартвело

Міхеїла Кавелашвілі обрано президентом Сакартвело

Виборча колегія Сакартвело, абсолютна більшість якої мала «Грузинська мрія», обрала президентом колишнього футболіста

Колегія виборців проголосувала за призначення депутата парламенту від правлячої партії «Грузинська мрія», колишнього футболіста Міхеїла Кавелашвілі, президентом країни.

Про це повідомляє «Ехо Кавказа».

Така процедура, яка замінила пряме голосування громадян під час виборів глави держави, використовувалася уперше в країні. Міхеїл Кавелашвілі на цих «виборах» був єдиним кандидатом у президенти.

Право бути присутніми на голосуванні мали лише виборники, члени ЦВК та уповноважені представники апарату парламенту. Журналістів усередині майже не було.

До колегії виборців увійшли 300 парламентаріїв, 211 із них – із «Грузинської мрії». Для обрання президента було достатньо простої більшості, тобто 151 голос. Кавелашвілі набрав 200 голосів членів колегії виборників, випливає з підрахунків ЦВК.

Хто такий Міхеїл Кавелашвілі

Колишній футболіст тбіліського «Динамо» та «Манчестер Сіті». Після завершення спортивної карʼєри двічі балотувався до грузинського парламенту (у 2016-му та 2020-му). Певний час був депутатом від «Грузинської мрії», у 2022 році з неї вийшов, заснував фракцію в парламенті «Сила народу», яка врешті поділяє позицію «Грузинської мрії» з ключових питань (зокрема, щодо євроінтеграції, релігії тощо).

Наприклад, у лютому 2023-го «Сила народу» запропонувала законопроєкт про «іноагентів», що обмежував права громадських організацій та ЗМІ на фінансування з-за кордону. Його підтримувала і «Грузинська мрія».

Через цей законопроєкт в Сакартвело почалися протести, проте врешті за закон у травні 2024-го все ж проголосували.

«Сила народу» підтримала і результати парламентських виборів, що пройшли в Сакартвело у жовтні цього року. На них перемогла «Грузинська мрія», яка, зокрема, виступала за «прагматичну політику щодо росії». В Сакартвело почалися протести, результати виборів не визнала ні опозиція, ні Євросоюз, який призупинив процес євроінтеграції країни.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Протестувальники, які не визнають легітимність цих виборів, збираються біля будівлі парламенту.
12:04
Політика
Саломе Зурабішвілі відмовилася визнати результати парламентських виборів, що відбулися в суботу.
28 жовтня, 11:59
Політика
Зурабішвілі зазначила, що проєвропейські сили набрали на виборах 52%, і це ще без діаспори
26 жовтня, 20:35
Світ
Раніше парламент Грузії остаточно затвердив закон про іноагентів.
03 червня, 11:15
Світ
За подолання вето президентки Грузії проголосували 84 депутати; Закон про іноагентів у Грузії набуде чинності на початку червня.
28 травня, 18:18
Світ
Це диво, що я ще живий, з урахуванням того, як тут вільно орудують російські спецслужби
16 березня, 14:17