Хакери можуть знеструмлювати цілі міста

СВІТ
14 січня, 19:25
Хакери можуть знеструмлювати цілі міста

Фахівці навчилися відключати великі енергомережні блоки за допомогою збою у системі.

За допомогою спеціальної техніки хакери мають змогу знеструмити великі мережі та залишити без електрики та світла цілі міста. Про це інформує Bloomberg.

Спосіб відключити енергопостачання у масштабах цілого міста показали спеціалісти з безпеки фірми Red Balloon. Експерти за допомогою діорами міста, макета електромереж та спеціального програмного забезпечення змогли вимкнути електрику, обійшовши стандартний захист.

За словами експерта Анга Цуя (Ang Cui), фахівці навчилися відключати великі енергомережні блоки за допомогою збою у системі.

Хакери підключилися до реле захисту електромережі та знеструмили обладнання, створивши видимість перевантаження.

У масштабах невеликого макета інженерам Red Balloon вдалося спровокувати збій та пожежу на енергостанції.

Проблему злому обладнання продемонстрували на базі реле французького виробника Schneider Electric SE, в якому фахівці знайшли вразливість. Компанія вже випустила оновлення, що виправляє помилку.

Проте автори зазначили, що хакери все одно можуть винайти спосіб влаштувати колапс у цілому місті, відключивши всі електромережі.

У звіті Red Balloon йдеться, що відключення електрики в місті навіть на кілька хвилин може завдати серйозної шкоди економіці та безпеці громадян. У зв’язку з цим експерти рекомендували оберігати системи енергомереж від підключення до інтернету.

Читайте також:
Війна
Як розпізнати, що ваш комп’ютер або смартфон зламали
22 червня, 14:45
Війна
Закликаємо українців бути обачними та у жодному випадку не відкривати електронні листи, надіслані невідомим вам користувачем!
08 березня, 18:46
Війна
Кібервійна - одна з складових планів наступу ворога
25 лютого, 13:45
Світ
Зазначивши, що їх слід більше всього чекати від РФ.
23 лютого, 14:51
Війна
Їх планують провести весною 2022 року
18 лютого, 10:14
Війна
Постійні DDoS-атаки, здійснювані закордонними хакерами на урядові сайти України, коштують Кремлю всього кілька сотень доларів.
17 лютого, 12:27