«Хезболла» відкинула угоду Лівану та «Ізраїлю», назвавши її капітуляцією перед Тель-Авівом
Угруповання «Хезболла» відкинуло рамкову угоду, яку Ліван та «Ізраїль» підписали 26 червня за посередництва США.
Про це пише агентство Reuters.
Лідер «Хезболли» Наїм Касем назвав угоду «капітуляцією перед «Ізраїлем»». У своїй заяві він також назвав її «недійсною» та звинуватив ліванський уряд в односторонніх поступках і підриві суверенітету Лівану.
Угода, яку підписали представники «Ізраїлю» та Лівану, передбачає виведення ізраїльських військ із території Лівану за умови роззброєння «Хезболли».
«Ми не залишили поле бою в найважчих обставинах і не залишимо його», — заявив лідер угруповання.
Касем додав, що основою для припинення конфлікту має стати меморандум про взаєморозуміння між Іраном та США, досягнутий на початку цього місяця, який гарантує територіальну цілісність Лівану, а не рамкова угода, укладена у Вашингтоні.
26 червня держсекретар США Марко Рубіо разом із послами «Ізраїлю» та Лівану у США оголосив про укладення рамкової угоди, яку назвали першим кроком до миру після кількох місяців конфлікту між «Ізраїлем» і ліванським угрупованням «Хезболла».
У Держдепі США заявили, що угода запускає процес ліквідації «Хезболли». Також вона дозволить Лівану повернути території, які були захоплені ізраїльськими військами під час протистояння з угрупованням.