"Хіросімський процес"

СВІТ
21.05.2023, 11:11
"Хіросімський процес"

Лідери G7 домовилися обговорити управління штучним інтелектом

Лідери країн Великої семи погодилися з необхідністю управління відповідно до цінностей G-7 у сфері генеративного ШІ, висловивши занепокоєння щодо руйнівного потенціалу технологій, що швидко розвиваються.

У рамках того, що вони називають «Хіросімським процесом», уряди мають намір провести обговорення цього питання на рівні кабінетів і представити результати до кінця року, йдеться в заяві лідерів на саміті G-7.

 Про це повідомляє Bloomberg.

Щоб переконатися, що розробка штучного інтелекту орієнтована на людину та заслуговує на довіру, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда закликав до співпраці для безпечного транскордонного потоку даних, пообіцявши фінансовий внесок у такі зусилля.

Заклик до посилення регулювання перегукується з закликами лідерів галузі та урядів у всьому світі після того, як ChatGPT від OpenAI поклав початок гонці між компаніями за швидший розвиток технології.

Побоювання полягає в тому, що технології, які можуть створювати авторитетний текст, що звучить по-людськи, а також генерувати зображення та відео, якщо дозволити їм безконтрольно просуватися, можуть стати потужним інструментом для дезінформації та політичного підриву.

Сем Альтман, головний виконавчий директор OpenAI, разом із керівником відділу конфіденційності International Business Machine Corp. цього тижня закликали сенаторів США посилити регулювання ШІ.

Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я заявила в заяві цього тижня, що занадто швидке впровадження штучного інтелекту створює ризик медичних помилок, можливо, підриває довіру до технології та затримує її впровадження.

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак хоче розробити політику для управління ризиками та перевагами ШІ, тому запросив Альтмана та інших до Великобританії.

Європейський Союз робить крок до регулювання інструментів штучного інтелекту, вимагаючи від компаній стежити за тим, щоб користувачі знали, коли вони взаємодіють зі штучним інтелектом, і заборонити його використання в реальному часі для ідентифікації людей у громадських місцях. Альтман сказав, що він вітав би створення нового регуляторного органу як спосіб для США зберегти лідерство в цій галузі.

Уряд Японії, як правило, віддає перевагу нагляду за штучним інтелектом за допомогою більш м’яких інструкцій, ніж суворих регулятивних законів, таких як закони ЄС.

«Важливо те, що уряд має зрештою розправитися із застосуванням жорстких законів, якщо є серйозна проблема», — сказав Хірокі Хабука, старший юрист Wadhwani Center for AI and Advanced Technologies.

«Але якщо закон буде надто детальним, він не зможе встигати за змінами в технологіях».

Встановити міжнародний стандарт для регулювання генеративного штучного інтелекту зараз буде складно, оскільки навіть серед країн G-7 існують різні цінності, які вважаються прийнятними в суспільстві, сказав він.

Буде важливо залучити якомога більше країн до обговорення регулювання штучного інтелекту, включно з країнами з низьким рівнем доходу, сказала Кіоко Йосінага, старший науковий співробітник Інституту технологічного права та політики Юридичного центру Джорджтаунського університету.

Читайте також:
Життя
Виявилося, що штучний інтелект не лише вигадує, а й підлещується. Ідеальний помічник у добу деградації людства!
09 серпня, 20:35
Життя
Новий закон забороняє певні види використання ШІ.
13 липня, 19:43
Політика
Місцева влада зараз вивчає питання, чи може чат-бот із штучним інтелектом справді з’явитися у бюлетені для голосування.
15 червня, 18:29
Життя
Чи може штучний інтелект у вигляді таких алгоритмів як ChatGPT додати мудрості, якої нам бракує?
10 червня, 17:17
Світ
ШІ-ведучі на телебаченні обходяться дешевше, ніж справжні.
25 березня, 17:35
Світ
Поштовхом до цього стало масове поширення технологій штучного інтелекту.
16 березня, 20:03