Хто гальмує перевірку монастиря РПЦ-ФСБ під Києвом?

ПОЛІТИКА
12.08.2024, 18:52
Хто гальмує перевірку монастиря РПЦ-ФСБ під Києвом?

Посадовці Міністерства інфраструктури не змогли виконувати роботу через «стрес після обстрілу»

Чиновники пояснили, чому не змогли відправити вчасно наказ до Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) про перевірку за фактом незаконного будівництва монастиря Іоанна Кронштадского релігійної громади «Свято-Іоанівський монастир» у селищі Мала Солтанівка Фастівського району.

Про це повідомляє «Главком».

Ця релігійна споруда належить Російській православній церкві закордоном. Затримку посадовці пояснили тим, що перебували «у важкому психологічному стресі після чергового обстрілу ворогом Києва».

Зокрема, серед інших причин вказано, що відповідальні посадовці допустили технічну помилку під час відправлення листа на адресу ДІАМ.

«Саме у реєстраційній картці документа не позначено режим відправки «Додати на ознайомлення». Таким чином після підписання та реєстрації відповідний наказ не надійшов на ознайомлення та подальшої роботи до виконавців. За результатами аналізу відповідних обставин, що призвели до затримання строків інформування ДІАМ про виданий наказ, зокрема, велике навантаження на працівників відповідального структурного підрозділу міністерства, з його працівниками було проведено роз'яснювальну роботу, з метою недопущення виникнення у подальшій роботі таких випадків, наголошено про посилення контролю за підготовкою відповідних листів та правильного оформлення реєстраційних карток в системі «АСКОД», – зазначено у відповіді пресслужби міністерства.

Хто гальмує перевірку монастиря РПЦ-ФСБ під Києвом?_1

Хто гальмує перевірку монастиря РПЦ-ФСБ під Києвом?_3

Раніше троє депутатів (Олег Дунда, Олександр Аліксійчук та Віталій Безгін) звернулися до ДІАМ та Служби безпеки з проханням розібратися з фактом незаконного будівництва монастиря Іоанна Кронштадского релігійної громади «Свято-Іоанівський монастир» у селищі Мала Солтанівка Фастівського району. Будівництво цього величезного монастиря розпочалося ще на початку 2000-х і триває досі. Особливу увагу парламентарів Свято-Іоанівський монастир привернув досить випадково.

На початку червня парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вирішив поцікавитися результатами діяльності Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ). Інспекція надала членам комітету перелік перевірок, які здійснювала, – серед них і опинився вищезгаданий монастир у Малій Солтанівці під Києвом. Приводом для його перевірки стала скарга мешканців селища до Київської облпрокуратури.

Небайдужі громадяни зазначили, що ділянки, на яких розташований монастир, використовуються не за цільовим призначенням, будівництво ведеться без отримання дозволу на проведення робіт та за відсутності єдиного будівельного паспорта на всю територію, на якій розкинувся монастир. ДІАМ провела свою перевірку, підтвердила проблеми, склала протокол про адміністративне правопорушення та винесла припис про усунення порушення вимог законодавства при будівництві.

Важлива деталь: припис був датований 29 грудня 2023 року, і час на виправлення порушень спливав 29 лютого 2024 року. Згодом історію в інспекції «забули», і лише після наполегливого нагадування вона таки спрямувала запит на Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури з проханням надати дозвіл перевірити, чи виправилися порушники. Міністерство підписало такий наказ 8 липня, але надсилати його до ДІАМ не поспішало і тримало у себе аж до 26 липня. Справа знову зрушилася після дзвінків депутатів: наказ опинився на поштовій скриньці ДІАМ лише після їхнього нагадування.

Автор : Ростислав Вонс
Читайте також:
Політика
Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців, ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.
вчора, 18:55
Світ
Соціал-демократка Катрі Райк не підтримує ініціативу опозиційних парламентарів з партії «Isamaa». Кордон із РФ закликала лишити відкритим.
вчора, 14:54
Війна
Військовослужбовці підрозділу рекрутингу служби персоналу ГУР МО України склали військову присягу.
15 січня, 11:16
Політика
«Ми присягали на вірність не чиновникам, а українському народові», - генерал-полковник Петро Шатковський.
15 січня, 10:08
Війна
Прикарпатські авіатори заявили про загрозу захисту неба.
14 січня, 15:00