Хто насправді винайшов аспірин

ІСТОРІЯ
27.06.2023, 16:00
Хто насправді винайшов аспірин
Фото: History Captain

Приблизно 4000 років тому давні шумери зробили визначне відкриття, яке мало вагомий вплив на всю галузь медицини й лікарських знань.

На той час вони – господарі Месопотамії – навіть не підозрювали, що їхній винахід стане основою для потужної речовини, відомої сьогодні як аспірин.

Цей лікарський препарат отримав популярність завдяки своїй здатності знімати біль і зменшувати запалення; його випробували на собі самі творці – жерці з міст Ур, Еріду, Лаґаш, Урук і Кіш.

За твердженням сучасних науковців, медичний засіб не мав однієї усталеної назви (яка не збереглася – прим. ред.), тому залежно від місця використання його іменували на власний розсуд.

Водночас завдяки дешифруванню клинописних текстів дослідникам вдалося встановити рецептуру, яка майже на 100% збігається з аспірином, який сьогодні вживають по всьому світові як знеболювальне.

Ключовий компонент – оцтовий ангідрид і саліцилова кислота, які легко знайти у вербових деревах, що здавна росли у межиріччі Тиґру і Єфрату, а відтак уже був визнаний шумерами та їхніми наступниками (аккадцями з вавилонянами – прим. ред.).

Ось, чому до тепер стародавню Месопотамію продовжують визнавати батьківщиною знань для незліченних цивілізацій протягом історії, особливо, що стосується медицини.

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", у 1971 році каліфорнійський Музей Розенкрейцерів придбав запечатану давньоєґипетську труну, її вміст приголомшив нових власників.

Хто насправді винайшов аспірин_1
Читайте також:
Життя
Переважна більшість лауреатів — діти забезпечених і високоосвічених батьків. Вони належать до топ-10 у глобальному розподілі за доходами.
14 жовтня, 21:49
Історія
Під час мусульманської експансії у VIII столітті на терени сучасної України прийшли чужинці. То були онуки Ноєвого сина Сіма.
29 вересня, 09:27
Історія
Борис Балінський народився 23 вересня 1905 року в Києві. Але близько 50 років прожив в африканській країні заснованій вихідцями з Європи.
24 вересня, 11:04
Життя
Комахи відкладають свої яйця всередину живих плодових мушок. Маленькі оси-шкідники під час вилуплення розривають носія, вбиваючи.
17 вересня, 19:22
Опінії
Поразка України у Перших визвольних змаганнях (1917-1922) боляче вдарила по історичній науці. Минуле нашого народу ворог став переписувати.
18 серпня, 09:37
Життя
Зазвичай у процесі еволюції частка літію у зірках зменшується. Але науковцям трапляються старі світила із високим вмістом цього металу.
11 серпня, 08:41