Created with Sketch.

Хто першим почав міряти час 60 хвилинами?

30.07.2023, 20:48
Фото: Google

У стародавній Месопотамії шумери дивилися на небо як на історію ануннаків. Вони винайшли систему часу, використовувану і по нині.

Може здатися цікавим, що люди ділять час у годиннику на 60 хвилин, а добу – на 24 години. Вас не ніколи не дивувало, чому не кратно 10 чи, до прикладу, 127?

А відповідь проста: винахідники часу оперували не десятковою (основа 10) або дванадцятковою (основа 12) системою, проте цілком унікальною шестидесятковою (основа 60). Саме так.

Давньошумерські інженери, чиї винаходи досі вражають уми науковців, вперше розділили рух небесних тіл на рахункові інтервали, вони вважали, що 60 було ідеальним числом. Його можна розділити на 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12, 15, 20 та 30 рівних частин.

Понад те, астрономи минувшини вважали, що у року 360 днів – число, в якому 60 акуратно вкладається у шість разів. Згодом, цю систему вимірювання часу запозичили вавилоняни, перси, а за ними й елліни.

Як бачимо, шумерська цивілізація не загинула, вона живе у своїй спадщині, про що постійно нагадує медіаагенція "Останній Бастіон". Протягом понад 5000 років весь світ відраховує час так, як це робили тубільці з межиріччя Тиґру та Євфрату.

Читайте також
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАВУ
Життя
Загадкове зникнення герцога де Бофора
Історія
Створені розумом: гіпотеза про людство як давній штучний інтелект
Історія
Які таємниці досі приховує долина Наска?
Історія
Звідки з'явилися цивілізації майя та ацтеків?
Історія
Перша людська цивілізація
Книги