Хто радить Офісу Президента? П'яний дебошир, ексопоблоківець і любителі відбудови

ПОЛІТИКА
05.12.2023, 09:26
Хто радить Офісу Президента? П'яний дебошир, ексопоблоківець і любителі відбудови

Журналісти знайшли зв’язки між радниками Єрмака і тендерами на відбудову

Двоє людей, які цьогоріч потрапили в Офіс Президента на посади позаштатних радників, пов’язані з низкою великих тендерів на відбудову зруйнованого росіянами житла. Перемогу на цих тендерах загадково здобували компанії з явно підставними або й взагалі вигаданими працівниками.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Еліна Ельянова стала позаштатною радницею очільника ОП Андрія Єрмака в травні 2023 року. В розмові з журналістами жінка не захотіла пояснювати як саме потрапила на цю посаду, але додала, що знає «їх усіх» (вірогідно, йдеться про керівництво ОП – ред.) дуже давно. Ймовірно, це правда, адже журналісти знайшли Ельянову серед працівників компанії «Гудмедіа». Це продакшн родини ексзаступника керівника ОП Кирила Тимошенка, який став відомим завдяки неоднозначній участі в організації форумів «Україна 30» у 2021 році. Окрім цього, журналісти знайшли Ельянову на світлині, зробленій під час першого пресмарафону Володимира Зеленського у 2019-му. Бейджик на її шиї може означати, що Ельянова була в команді організаторів.

Хто радить Офісу Президента? П'яний дебошир, ексопоблоківець і любителі відбудови_1

За її словами, в ОП вона займається порадами щодо проведення протокольних заходів:

«В мене великий досвід роботи з великими заходами різного рівня організації. І я допомагаю Офісу, коли треба по протоколу якісь поради. Я не працюю кожен день в Офісі. Якщо це щось велике таке, технологічно складне там щось… Ви можете зробити таку розсадку, а можете зробити таку. Ви можете поставити так стільці… А можете звук замовити такий, а можете такий. В них такого досвіду нема. Ну, він звідки там з’явиться? Нізвідки».

Разом з цим Ельянова нині значиться співвласницею компанії «Евентус Менеджмент». Її основним партнером тут є Ігор Хмельов, очільник цілої низки фірм з орбіти групи “Приват” олігарха Ігоря Коломойського. Самого Хмельова ЗМІ називають близьким до партнера Коломойського Ігоря Палиці. Директоркою ж фірми віднедавна стала Ганна Диріна з Дніпра. Брат Ганни – Владислав – навесні 2023-го став співвласником будівельної компанії, яка чи не одразу після цього несподівано отримала величезне державне замовлення на понад 600 мільйонів гривень.

Хто радить Офісу Президента? П'яний дебошир, ексопоблоківець і любителі відбудови_3

Це був підряд на відбудову сильно пошкодженого росіянами будинку в Ірпені. Раніше журналісти Bihus.Info вже розповідали про цей тендер.

Тоді вдалося з’ясувати, що партнеркою Диріна в удачливій компанії стала організаторка весіль та дитячих свят, а сам Дирін раніше займався дизайном, але в останні вісім років про нього нічого не було чути.

Хто радить Офісу Президента? П'яний дебошир, ексопоблоківець і любителі відбудови_5

Ельянова свою причетність до цієї історії в розмові з журналістами заперечила, але підтвердила, що Ганну Диріну вона знає:

«Я знаю, що в неї є брат, але… Чим він займається і чи він тут живе – я взагалі не знаю. Я не пам’ятаю навіть як він виглядає. Я знаю, що є брат, старший чи молодший».

Такий зв’язок причетних до ОП людей з тендерами на відбудову виявився не єдиним. У вересні у переліку радників з Офісу Президента, наданого ОП у відповідь на запит журналістів «Чесно», «засвітився» Олександр Кочурін.

Хто радить Офісу Президента? П'яний дебошир, ексопоблоківець і любителі відбудови_7

Це колишній заступник міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, якого місцеві ЗМІ називали наймолодшим членом команди мера. Судячи з публікацій маріупольських медіа, Кочурін тут опікувався питаннями освіти і урбаністики, нерідко коментуючи реконструкцію знакових для міста об’єктів і інспектуючи їх. Так, наприклад, Кочурін коментував оновлення парку Гурова, а також інспектував роботи на маріупольському пірсі. Цікаво, що до робіт на обох цих об’єктах залучалася одна й та сама місцева компанія. Вона ж отримувала чимало різних підрядів від місцевих комунальників. Після початку повномасштабного вторгнення про її власника якийсь час нічого не було чутно, аж поки з літа 2022-го його інша фірма, так само з Маріуполя, не почала системно отримувати держзамовлення на відбудову пошкоджених будинків на Київщині. Раніше журналісти Bihus.Info вже звертали увагу на цей процес, розповівши зокрема про те, що компанія в тендерній документації подавала перелік вигаданих працівників, а також про її можливий зв’язок з заступником очільника ОП Ростиславом Шурмою.

Окрім цього, журналістам так ніхто і не зміг пояснити яким чином компанія з Маріуполя потрапила на будівельний ринок Київщини і чому саме з нею заключали настільки велику кількість прямих (без конкурсів) договорів.

В розпал отримання компанією цих підрядів, восени 22-го, Кочурін на своїй сторінці у Фейсбуці заявив, що йде з посади і «рухається далі». В подальшому він почав з’являтися на фотографіях в новинах Київської облдержадміністрації щодо перебігу відбудови в області.

Хто радить Офісу Президента? П'яний дебошир, ексопоблоківець і любителі відбудови_9

Влітку 23-го його почали титрувати як «радника міністра освіти з питань відновлення», а вже у вересні його ім’я з’явилося в переліку позаштатних радників одного з заступників (кого саме – невідомо) очільника ОП.

Журналісти намагалися зв’язатися з Кочуріним телефоном, але слухавку чоловік не взяв, а на повідомлення в месенджері – не відповів. Цікаво, що паралельно його прізвище, з’явившись зовсім нещодавно, несподівано зникло з переліку радників з ОП, який Офіс надав журналістам Bihus.Info вже в листопаді.


«Останній Бастіон» нагадує читачам, що за рік чиновники Офісу президента офіційно отримали виплат на 6 мільйонів.

Воююча країна витрачає шалені кошти на функціонування неконституційного органу, який de jure не має жодних повноважень, а de facto повністю узурпував владу в Україні.

Замість фінансування війська — з державного бюджету утримуються радники та представники Зеленського, радники та заступники Єрмака, радники ОП, радники заступників Єрмака.

Читайте також:
Кримінал
НАБУ і САП повідомили про підозру двом службовим особам
17:37
Кримінал
Андрія Пивоварського та його експершого заступника Володимира Шульмейстера про завдання понад 49 млн доларів збитків.
11:42
Кримінал
ВАКС може застосувати привід до мобілізованого обвинуваченого.
09:30
Кримінал
Суд визнав необґрунтованими та стягнув в дохід держави частину активів чиновників.
09:03
Кримінал
У жовтні 2023 року правоохоронці задокументували факт отримання полковником поліції Оленою Лепей 37 тис. гривень хабаря.
вчора, 16:00
Опінії
Віталій Шабунін розкрадав гроші, призначені для надання допомоги онкохворим дітям
вчора, 15:10