НАБУ і САП направили до суду справу колишнього заступника міністра енергетики

КРИМІНАЛ
14 листопада, 14:10
НАБУ і САП направили до суду справу колишнього заступника міністра енергетики

Його обвинувачують в одержанні хабаря за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтового району.

НАБУ і САП направили до суду справу колишнього заступника міністра енергетики, якого обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтового району.

Як встановило слідство, високопосадовець у змові з керівником одного з державних вугільних підприємств зі сходу та ще двома особами висловив прохання раднику керівника іншого вугільного підприємства, яке знаходиться у західному регіоні, надати неправомірну вигоду в розмірі 500 тис. дол. США. За це він пообіцяв забезпечити передачу на зберігання з можливістю використання цінного обладнання для видобутку вугілля з шахт одного ДП до іншого. Водночас ішлося фактично про порятунок цього обладнання, оскільки воно знаходилось неподалік від зони бойових дій.

Кошти мали передаватися п’ятьма частинами по 100 тис. дол. США на кожній зустрічі.

Під час передачі третього траншу співучасників злочину викрили «на гарячому».

У серпні 2024 року НАБУ і САП спільно з СБУ та Київською обласною прокуратурою затримали всіх чотирьох учасників оборудки в порядку ст. 208 КПК України. 

20 березня 2025 року досудове розслідування у цій справі завершили

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Україна — не свята, а складна країна з глибокими проблемами. Корупція підриває її шанси.
05 грудня, 14:01
Світ
SPAK тимчасово припинила експеримент із цифровізації держуправління та перевела Діеллу в «офлайн-режим».
05 грудня, 13:48
Кримінал
Правоохоронці задокументували, як парламентарка разом зі спільниками вимагала з підприємця 250 тисяч доларів.
05 грудня, 09:46
Політика
Льотний коледж замовив ремонт за 37 млн: кабель, лотки та праймер суттєво дорожчі від ринку.
03 грудня, 09:35
Політика
У звітах фонду UNITED24 та Мінцифри Федорова знайшли розбіжність у сумах залучених коштів.
03 грудня, 09:00
Світ
Речниця Європейської комісії підтвердила проведення обшуків, але більше деталей не надала.
02 грудня, 21:04