Хто стане новим губернатором Полтавщини? Думка експерта

ПОЛТАВА
20.11.2014, 08:41
Хто стане новим губернатором Полтавщини? Думка експерта

Вчора Президент України Петро Порошенко прийняв відставку губернатора Полтавщини Віктора Бугайчука. Місце головного чиновника нашої області наразі вільне. Хто ж претендує на цю посаду та має якісь шанси її отримати? Про це ми запитали у експерта «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства».

― На сьогоднішній момент серед політичної еліти Полтавщини можна назвати три людини, які так чи інакше або мають шанси отримати посаду голови обласної держадміністрації, або ж мають амбіції щодо неї. Звісно, не можна виключати і того, що цей пост займе нова для нашої області особистість (губернатор-«парашутист»), але шанс розіграшу такого сценарію вкрай мізерний.

Реальна можливість знову повернутися в крісло губернатора була в Олександра Удовіченка. Але екс-чиновник прийняв несподіване рішення – відмовився від цієї пропозиції. Тому ми навіть не розглядаємо його кандидатуру в цьому рейтингу.

Найбільший шанс сісти в крісло губернатора є у Валерія Головка. Він є головою обласного осередку партії «Народний Фронт», яка отримала перше місце на минулих виборах. До активів Валерія Анатолійовича можна також віднести дружні стосунки з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. Скажімо, голова уряду звертається до Валерія Головка по імені. Крім того, Головко не балотувався у народні депутати ні по списку, ні по мажоритарці ― очевидно, що цьому є вагома причина.

Кандидат №2 у цьому списку претендентів ― Світлана Свищева. Вона вже не займається великою політикою, але ніколи не можна бути впевненим, що вона туди не повернеться. Щодо політичного лоббі її кандидатури ― ним може стати Юрій Луценко, голова партії «Третя республіка», яку Світлана Іванівна очолює на Полтавщині. Крім того, до її активів можна занести успішне 15-річне керування Національним Сорочинським ярмарком і надзвичайну цілеспрямованість (що й показала ця жінка влітку, не відмовившись від проведення свого дітища, попри всі намагання зірвати дійство).

Третім претендентом на посаду представника президента в області може стати заступник уже колишнього губернатора Роман Товстий. Його політичним «куратором» є народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» та голова штабу цієї партії на Полтавщині Тарас Кутовий. До активів чиновника варто занести те, що він пропрацював уже 8 місяців на посаді заступника губернатора й за цей час набрався певного досвіду. Тому є шанс, що Петро Порошенко поставить на чолі області саме людину зі своєї політсили.

Четвертим (не за шансами, а за амбіціями) варто поставити Андрія Баранова. Голова «Полтавського Автомайдану» мав такі амбіції ще цієї весни, коли керував виборчою кампанією Петра Порошенка на Полтавщині. Проте цим мріям не судилося збутися. Після неприйняття його командою «Блоку Петра Порошенка» (БПП) він стає основним гравцем «Полтавського Патріотичного Блоку» (ППБ) ― об’єднання Костянтина Жеваго, який наразі є політичним патроном Андрія Павловича (і його ж бізнес-партнером). Але лоббі Жеваго на рішення Президента зараз не є значним, тому амбіції Баранова навряд чи будуть реалізовані.

Ще одним кандидатом, про якого варто розповісти у цьому прогнозі, є військовослужбовець 79-ої окремої аеромобільної бригади Сухопутних військ Збройних сил України Петро Ворона. Він, як і Роман Товстий, є представником політсили Президента. Також він ішов по її спискам на виборах народних депутатів. Але шансів стати губернатором у нього не більше, ніж нардепом. Голова облради, як ми знаємо, пішов добровольцем у зону АТО. Згодом він перейшов у батальйон, що не є добровільним формуванням, тому наразі не може повернутися в Полтаву. Для Петра Васильовича є два виходи: або бути демобілізованим, або отримати від Президента призначення на посаду його представника на тому чи іншому рівні (хоча б головою райдержадміністрації). Останніми днями помічники Петра Ворони ходять по місту з пропозицією поставити підписи під документом про повернення свого керівника з фронту. Приходили і до нас, але ми не погодилися. Чи поверне Петра Ворону Порошенко ― покаже час.

Таким чином, ми бачимо три можливих кандидатури на посаду губернатора. Ім’я головного чиновника Полтавщини стане відоме незабаром. Проте йому буде несолодко ― економічна ситуація в області, вимоги простих людей і політичних еліт, воєнні дії в східніших областях. Але це вже зовсім інша історія.

Діонісій Каплін, експерт «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства»


Читайте також:
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
09:42
На місці зруйнованої більшовицькими окупантами у 1930-х роках миргородської Малої церкви з'явиться величний храм Всіх Святих ПЦУ.
вчора, 11:26
Понад 300 тисяч гривень спрямують депутати Гадяча на покращення медицини, освіти та житлово-комунального господарства громади.
23 вересня, 10:33
Мешканці Пирятина поскаржилися на сморід і задимленість, причиною яких є тривала пожежа на околицях міста.
22 вересня, 14:34