Хуцпа Зеленського
Українці обурені «креативом» «Ощадбанку» та «Укргазбанку», які поділилися ідеєю: як розв’язати проблему із замінуванням полів.
Українські аграрії на деокупованих територіях країни та у зоні, наближеній до бойових дій, можуть отримати до 150 млн грн позики від Ощадбанку на розмінування полів.
Проєкт має назву «Посівна без мін».
Ставка за кредитом становить до 3% річних у гривні на строк до трьох років із пільговим періодом до 12 місяців, коли можна не сплачувати суму основного боргу.
Аналогічну програму раніше запустив номінально державний «Укргазбанк»:
Українці у соцмережах почали обурюватися таким ідеям банків.
Депутат Волинської обласної ради Іван Мирка здивувався, що попри усю міжнародну допомогу, яку отримує Україна, аграрії повинні самі брати кредити на розмінування полів.
«Не розумію, як таке може бути. Міжнародна технічна допомога нам надається, дають машини для розмінування. Все отримуємо. А аграрії, не маючи гроші, ще кредит мають брати, щоб розміновувати поля... Хто таке вигадав? Кому це спало на думку. Хто, зрештою, має розміновувати тоді ці поля? Одним словом, це якесь знущання» — обурився депутат.
Останній Бастіон нагадує, що правління номінально державного «Ощадбанку», який виступив з цією «геніальною» ідеєю, отримало зарплати від 449 тис. до 1,1 млн гривень у жовтні 2023 року.
Так, голова правління отримав 1 086,2 млн гривень зарплати.
Інші члени правління отримали такі зарплати:
- 449,1 тис. гривень,
- 477,7 тис. гривень,
- 518,6 тис. гривень,
- 575,9 тис. гривень,
- 621,1 тис. гривень,
- 682,1 тис. гривень
- 745,3 тис. гривень.
Всього до складу правління «Ощадбанку» входить 8 осіб.
100% акцій ПАТ «Ощадбанк» перебуває у державній власності.
І це на фоні, що пенсію у розмірі менше 100 євро на місяць отримують понад 5 мільйонів українців, або більше 50% всіх пенсіонерів України.
Тепер «Ощадбанк» пропонує аграріям брати кредити на розмінування полів.
Нахіба нам такий «Ощадбанк» з його членами правління і такий уряд та президент?