Художниця Рожнятовська: «В акварелі цінна прозорість та звучність»

ПОЛТАВА
19.03.2017, 17:49

Художниця Марина Рожнятовська, чиї роботи експонуються у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, провела майстер-клас з акварельного живопису для студентів кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г. Короленка.

За словами мисткині, цінне в акварелі – прозорість, світлоносність білої поверхні паперу, яскравість і звучність кольору. Один з методів роботи з аквареллю, який продемонструвала художниця, полягав у застосуванні зволоженого водою паперу, здатного тривалий час перебувати в такому стані.

– Працювати слід, так би мовити, форсовано, оскільки при висиханні як барвам, так і рисункові властиве висвітлення. Тож потрібно опрацювати весь аркуш з передбаченням кінцевого результату роботи. Підсилити, узагальнити або розставити акценти у такому творі, за необхідності, можна і на сухому папері. Описаний технічний прийом називається «а ля прима», або «по-мокрому», вимагає роботи в один сеанс і потребує неабиякої концентрації творчих зусиль та практичного досвіду. При застосуванні такого прийому використовується оргскло, яке впродовж роботи утримують в горизонтальному положенні – Рожнятовська.

При цьому кожен рух пензля художниці був зваженим і впевненим, колір свіжим і насиченим.

Віктор Карпенко

Читайте також:
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56