Ілон Маск обмежив доступ українським дронам до мережі Starlink

СВІТ
09.02.2023, 10:34
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Знову винен Ілон Маск?

Компанія SpaceX вжила заходів, щоб військовослужбовці ЗСУ не могли використовувати супутниковий інтернет Starlink для управління безпілотниками, заявила президент і головний операційний директор SpaceX Гвінн Шотвелл.

Про це повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Reuters.

Очі розвідки та корегувальники артилерії
Очі розвідки та корегувальники артилерії

За словами Шотвелл українські військові використали Starlink для керування безпілотниками, хоч і ненавмисно. Вона зазначила, що систему не можна використовувати як зброю. 

Пізніше в розмові з журналістами Шотвелл послалася на повідомлення про те, що українські військові використовували сервіс Starlink для управління безпілотниками. 

Україна ефективно використовує безпілотні літальні апарати для виявлення позицій противника, ведення вогню на великі відстані й скидання бомб.

"Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхню здатність робити це", – сказала вона, маючи на увазі використання Starlink з безпілотниками. "Є речі, які ми можемо зробити й вже робимо", – додала вона.

За словами Шотвелл, використання безпілотників Starlink виходить за рамки угоди, яку SpaceX уклала з українським урядом, додавши, що контракт був призначений для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового інтернету лікарням, банкам і сім'ям, які постраждали від російського вторгнення (Непрофесіональність влади знову грає злий жарт з рядовими українцями, страждають лише захисники, які як, мабуть, дивно це не звучить для нашої влади, але захищають країну. Як наші дрони могли бути додані до угоди якщо наш міністр оборони вважає дрони весільними? - Ред. Останній Бастіон).

"Ми знаємо, що військові використовують їх для зв'язку, і це нормально, – сказала вона. "Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували його в наступальних цілях". 

Читайте також:
Світ
Новітні космічні перегони виснажливі навіть для найбагатших людей світу
01.12.2021, 13:48
Світ
Серед них — лавреат Нобелівської премії та провідні опозиціонери.
вчора, 17:00
Світ
Лідери без лідерства: чому білоруська еміграційна політика зайшла в глухий кут.
вчора, 15:34
Світ
Цього року є дві різні обкладинки Time, і на обох зображені люди, дотичні до створення та впровадження ШІ в повсякденне життя.
11 грудня, 17:17
Світ
Незаконний сіоністський анклав єврейських мігрантів в окупованій Палестині, відомий під назвою «Ізраїль», переживає парадоксальну ситуацію.
11 грудня, 15:59
Світ
За час агресії російські війська вбили 255 тисяч чеченців, зокрема й 42 000 дітей.
11 грудня, 06:25