Ілон Маск повідомив про плани SpaceX та Starlink на 2024 рік

СВІТ
15 січня, 10:15
Ілон Маск повідомив про плани SpaceX та Starlink на 2024 рік

У рамках проєкту Starlink, SpaceX має намір у 2024 році розширити доступ до інтернету для віддалених та малозабезпечених регіонів світу.

Засновник SpaceX та Starlink презентував плани на 2024 рік на черговому щорічному виступі для преси в Бока-Чіка.

За словами Ілона Маска, SpaceX за останній рік досягла рекордної кількості пусків ракети Falcon – 96 разів, що є найбільшою кількістю запусків ракети в один рік в історії. Це показник високої продуктивності та ефективності SpaceX, який підтверджує їх безумовне домінування у космічній індустрії.

У рамках проєкту Starlink, SpaceX має намір у 2024 році розширити доступ до інтернету для віддалених та малозабезпечених регіонів світу.

Завдяки впровадженню нових супутників V2 Mini, потужність системи збільшена вдвічі – з 88 терабіт у секунду до 165 терабіт.

Це стане ключовим кроком до досягнення мети проєкту – забезпечення швидкісного інтернету більше ніж для половини населення світу до кінця року. Також компанія прагне знизити затримку мережі менш як 20 мс.

Starlink запустив «Прямий зв’язок з мобільним телефоном» (Direct to Cell), який дозволяє відправляти текстові повідомлення безпосередньо з мобільного телефону на супутник і назад. Це нововведення може врятувати життя в екстрених ситуаціях, особливо у віддалених місцях, де мобільний зв’язок відсутній.

Партнерства з такими компаніями, як T-Mobile у США, Rogers у Канаді та Opus в Австралії, свідчать про зростаючу роль Starlink у глобальній інфраструктурі. 

Ці співпраці підкреслюють інтегральну роль Starlink у майбутньому глобального зв’язку. Функцію позиціонують як додаткову для мобільних операторів, що вже існують.

За словами Маска, ключова місія Starlink – не лише забезпечити доступ до інтернету, але й покращити якість життя людей по всьому світу. Цей проєкт має потенціал стати однією з найважливіших технологій для підвищення рівня життя на глобальному рівні. Starlink є не тільки технологічним проривом, а й символом надії для мільйонів людей, які наразі залишаються поза межами надійного інтернет-зв’язку. З розвитком та розширенням своїх можливостей, Starlink стане вирішальним фактором у подоланні глобальної цифрової нерівності, радикально змінюючи сферу інтернет-зв’язку.

Маск також зазначив, що успіх програми SpaceX у 2023 році став визначним моментом у компанії, зокрема з огляду на те, що 80% всіх пусків на орбіту у світі були здійснені саме SpaceX. Планується, що у 2024 році цей показник зросте на ще 50%.

Крім того, SpaceX активно розвиває проєкт Starship, який в майбутньому має намір доставляти вантажі на Місяць та Марс. Starship стане повністю та швидко повторно використовуваною ракетою, спроможною доставляти до 100 тонн корисного вантажу на орбіту.

Цей проєкт відіграє ключову роль у планах людства щодо створення постійно населеної бази на Місяці та міста на Марсі, відкриваючи нові горизонти для багатопланетного існування людства.

Компанія повідомила, що станом на кінець 2023 року послугами Starlink користувалося 2,3 мільйона клієнтів по всьому світу, включаючи всі сім континентів, пише Gizmodo.

За даними 2022 року, Starlink налічував трохи більш як 1 мільйона користувачів, з 4200 супутниками на орбіті, та був доступний у 60 країнах.

Ілон Маск повідомив про плани SpaceX та Starlink на 2024 рік_1

Читайте також:
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40
Світ
Імплантат вийшов з ладу після того, як з мозку було вилучено кілька ниток, що реєструють нейронну активність
10 травня, 09:27
Життя
Цей робот може розвивати швидкість до 10 метрів за секунду і переносити вантажі до 10 кілограмів.
30 квітня, 15:30
Економіка
Розпропагована китайцями технологічна новинка виявилася «мильною бульбашкою». Товар опиниться у споживачів не раніше наступного літа.
17 квітня, 06:00