Ілон Маск розчарувався і боїться за свою безпеку

ПОЛІТИКА
24.05.2025, 19:33
Ілон Маск розчарувався і боїться за свою безпеку

WP розкрила непублічні причини відходу Маска з політики.

Американський мільярдер прихильник президента США Ілон Маск вирішив піти з політики не тому, що «зробив достатньо», як сам заявляв, а тому, що розчарувався через труднощі в досягненні результатів.

Про це пише Washington Post із посиланням на людей, знайомих із думкою Маска.

Вони розповіли, що торік Маск визнавав особисті й фінансові ризики через свою підтримку Дональда Трампа — кандидата, проти якого виступає клієнтська база його бізнесу.

Водночас він пішов на це, бо його підтримка Трампа ґрунтується на «філософських» ідеалах щодо імміграції, злочинності та Першої поправки, а не на власній вигоді. Однак уже цьогоріч нещодавнє захоплення Маска політикою зійшло нанівець, зокрема, через особисті витрати і труднощі з досягненням результатів.

Мільярдер не очікував, що його політичну діяльність настільки негативно сприйматимуть. Його робота на чолі з Департаментом ефективності уряду (DOGE) викликала глобальні протести на зарядних станціях і дилерських центрах Tesla по всьому світу, а в деяких випадках вандалізм, кидання коктейлів Молотова і стрілянину.

Це призвело до того, що Маск став глибоко стурбованим особистою безпекою себе та своєї родини.

Ще однією причиною його відходу з політики джерела WP назвали прагнення мільярдера відновити свою активну участь у керівництві своїх двох компаній — Tesla і SpaceX. З останньою він досі плекає надію невдовзі відправити людей на Марс.

Зазначимо, Маск витратив майже 300 мільйонів доларів на підтримку президентської кампанії Трампа, ставши одним із найбільших індивідуальних донорів в історії виборів США. Та обіцяв допомогти республіканцям здобути перемогу на проміжних виборах до Сенату у 2026 році.

Попри це, уже у квітні Маск заявив, що має намір зменшити свою роботу в політиці, щоб приділяти більше часу власним компаніям, зокрема Tesla, яка повідомила про значне падіння прибутків у першому кварталі.

А у травні бізнесмен оголосив про плани витрачати «набагато менше» на політику, заявивши, що «зробив достатньо».

Читайте також:
Війна
Латвія не підтримає жодних пропозицій щодо пом’якшення санкцій проти росії та очікує погодження 21-го пакета найближчими днями.
13 липня, 13:11
Війна
Польща передала Україні п’ять ракет для системи Patriot, а натомість США пообіцяли їй удесятеро більше.
12 липня, 18:08
Війна
Питання знову опинилося в центрі уваги після нещодавнього саміту НАТО в Анкарі.
12 липня, 16:04
Війна
Польща може допомогти Україні з модернізацією своїх винищувачів МіГ-29, в обмін на які хоче українські БПЛА технології.
12 липня, 11:49
Політика
Хакерське угруповання Black Mirror заявило, що зламало Telegram похресниці путіна Ксенії Собчак та отримало доступ до її листувань.
10 липня, 16:08
Політика
Це відбулося після призначення Тігіпка радником Буданова.
10 липня, 14:48