Інсулін із листя салату тепер реальність

СВІТ
16.06.2023, 18:55
Інсулін із листя салату тепер реальність
Фото: Academia.edu

Інноваційну розробку для людей, хворих на різні форми діабету, презентували в Університеті Пенсильванії, яку можна приймати без уколів.

Йдеться про інсулін зі салату-латуку, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати відповідного дослідження американських науковців.

Як зазначають фахівці у галузі експериментальної медицини та молекулярної біології, їхній препарат створено з генетично модифікованої рослини, котра містить три пептиди з натурального гормону.

Фактично, це доступний для бідних і незаможних верств населення пероральний проінсулін, біоінкапсульований у рослинних клітинах, який регулює рівень цукру у крові подібно до природного інсуліну.

«Приймати речовину можна буде перорально – без уколів. Це серйозно спростить життя людей із діабетом. Такий, свого роду, "інсуліновий салат" навіть можливо заморожувати, а потім подрібнювати та готувати із нього препарат, коли пацієнт його потребуватиме», – прокоментували розробку в Університеті Пенсильванії.

Водночас науковці додають, що рослинні ліки не розщеплюватимуться у шлунку, а тому завдяки міцним природним клітинним стінкам інсулін досягне кишківника, де його вивільнять бактерії.

«Опинившися у кишківнику, гормон із розщепленого  "інсулінового салату" продовжує свій шлях, потрапляючи до печінки. Затим відбувається необхідний обмін речовин і стан пацієнта покращується до наступного прийому препарату. Наш новий метод синтезу інсуліну дозволяє заощаджувати на виробничому лабораторному обладнанні та зберіганні речовини. Сам гормон стане доступнішим, побічних ефектів під клінічних випробувань не виявлено», – висновується у науковому дослідженні.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що низка дослідницьких експериментів довела, – фотографії з їжею викликають у людей відчуття насиченості та ситості.

Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51