Інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри

27.04.2023, 17:23
Інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри
Фото: Science Alert

Конструктор данського виробництва переважно призначений для гри та саморозвитку малечі, але людська фантазія творить дива.

Яскравим свідченням є інноваційний винахід науковців з Університету Кардиффа у Великій Британії створена з деталей "Lego", повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Тамтешні інженери виготовили апарат, покликаний вирощувати зразки людської шкіри, вірніше – якісну імітацію біологічної тканини задля розробок нових ліків, зокрема і проти меланоми.

Як з'ясувалося, унікальна технологія передбачає завантаження у картридж "біочорнил", які містять живі клітини, котрі потім формуються у тривимірні структури та прагнуть відтворити складне утворення біологічної тканини.

Зазвичай подібні пристрої коштують дуже дорого – десятки чи навіть сотні тисяч американських доларів, тому дослідники вирішили побудувати власний недорогий 3D-біопринтер із деталей "Lego".

Команді інженерів та біологів вдалося створити пристрій лише за £500 (на сьогодні це приблизно $624 – прим. ред.), який досягає необхідного рівня точності для біологічного матеріалу.

«У нас тепер є все для того, щоби переглянути наявні методи лікування та розробити нові методи лікування різних шкірних захворювань. Наш біопринтер може не лише надати точну репрезентативну модель людської шкіри, але й використовувати його для додавання хворих клітин до здорових моделей, які ми виробляємо. Це дозволить нам вивчити, як мутують шкірні захворювання і як взаємодіють здорові та хворі клітини. Віднині ми побачимо, як прогресують шкірні захворювання та як можна розробити потенційні методи лікування», –  прокоментували свою розробку дослідники з Університету Кардиффа.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що експериментальна вакцина від корпорації "Moderna" проти раку шкіри призвела до ремісії у 77% випадках.

Читайте також:
Опінії
Grok Heavy і нові технології Маска — революція у розвитку ШІ та інженерії.
10 липня, 19:22
Життя
Посадка мільярда дерев: як 100 дронів за 100 днів змінюють світ.
10 липня, 18:37
Світ
Компанія прагне стати головним конкурентом Starlink Ілона Маска, яка сьогодні домінує у цій сфері
24 червня, 10:47
Життя
«ChatGPT», «Gemini», «Grok» та інші нейромережі здатні на неймовірне. Не лише полегшують життя своїх користувачів, а й допомагають в освіті.
20 червня, 12:32
Життя
Генеральний директор лабораторії «DeepMind» компанії «Google» Деміс Хасабіс спантеличив заявою. Пророкує шалений прогрес нейромереж.
17 червня, 06:02
Світ
Компанія починає клінічні випробування.
03 червня, 11:46