Інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри

27 квітня, 17:23
Інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри
Фото: Science Alert

Конструктор данського виробництва переважно призначений для гри та саморозвитку малечі, але людська фантазія творить дива.

Яскравим свідченням є інноваційний винахід науковців з Університету Кардиффа у Великій Британії створена з деталей "Lego", повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Тамтешні інженери виготовили апарат, покликаний вирощувати зразки людської шкіри, вірніше – якісну імітацію біологічної тканини задля розробок нових ліків, зокрема і проти меланоми.

Як з'ясувалося, унікальна технологія передбачає завантаження у картридж "біочорнил", які містять живі клітини, котрі потім формуються у тривимірні структури та прагнуть відтворити складне утворення біологічної тканини.

Зазвичай подібні пристрої коштують дуже дорого – десятки чи навіть сотні тисяч американських доларів, тому дослідники вирішили побудувати власний недорогий 3D-біопринтер із деталей "Lego".

Команді інженерів та біологів вдалося створити пристрій лише за £500 (на сьогодні це приблизно $624 – прим. ред.), який досягає необхідного рівня точності для біологічного матеріалу.

«У нас тепер є все для того, щоби переглянути наявні методи лікування та розробити нові методи лікування різних шкірних захворювань. Наш біопринтер може не лише надати точну репрезентативну модель людської шкіри, але й використовувати його для додавання хворих клітин до здорових моделей, які ми виробляємо. Це дозволить нам вивчити, як мутують шкірні захворювання і як взаємодіють здорові та хворі клітини. Віднині ми побачимо, як прогресують шкірні захворювання та як можна розробити потенційні методи лікування», –  прокоментували свою розробку дослідники з Університету Кардиффа.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що експериментальна вакцина від корпорації "Moderna" проти раку шкіри призвела до ремісії у 77% випадках.

Читайте також:
Новини
Киргизстан отримав турецькі багатоцільові безпілотники Akinci виробництва компанії Baykar та Aksungur від компанії TAI.
29 жовтня, 15:10
Війна
Він має низку переваг та працює в 4 рази швидше за звичайного сапера.
27 жовтня, 15:23
Світ
Роботи можуть стати армії в пригоді в умовах міських боїв, коли бійці вестиму вогонь по ворогові з безпечної відстані або з укриття.
23 жовтня, 07:16
Новини
Amazon тестує двоногих роботів на своїх складах. Персонал не задоволений
21 жовтня, 09:11
Війна
Найкращі українські інженери підставили плече батьківщині у скрутний час. Тепер їхня розробка допомагатиме нашим захисникам на полі бою.
09 жовтня, 19:15
Війна
Кожен принтер буде створювати критично важливі запчастини для української військової техніки.
04 жовтня, 08:20