Інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри

27.04.2023, 17:23
Інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри
Фото: Science Alert

Конструктор данського виробництва переважно призначений для гри та саморозвитку малечі, але людська фантазія творить дива.

Яскравим свідченням є інноваційний винахід науковців з Університету Кардиффа у Великій Британії створена з деталей "Lego", повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Тамтешні інженери виготовили апарат, покликаний вирощувати зразки людської шкіри, вірніше – якісну імітацію біологічної тканини задля розробок нових ліків, зокрема і проти меланоми.

Як з'ясувалося, унікальна технологія передбачає завантаження у картридж "біочорнил", які містять живі клітини, котрі потім формуються у тривимірні структури та прагнуть відтворити складне утворення біологічної тканини.

Зазвичай подібні пристрої коштують дуже дорого – десятки чи навіть сотні тисяч американських доларів, тому дослідники вирішили побудувати власний недорогий 3D-біопринтер із деталей "Lego".

Команді інженерів та біологів вдалося створити пристрій лише за £500 (на сьогодні це приблизно $624 – прим. ред.), який досягає необхідного рівня точності для біологічного матеріалу.

«У нас тепер є все для того, щоби переглянути наявні методи лікування та розробити нові методи лікування різних шкірних захворювань. Наш біопринтер може не лише надати точну репрезентативну модель людської шкіри, але й використовувати його для додавання хворих клітин до здорових моделей, які ми виробляємо. Це дозволить нам вивчити, як мутують шкірні захворювання і як взаємодіють здорові та хворі клітини. Віднині ми побачимо, як прогресують шкірні захворювання та як можна розробити потенційні методи лікування», –  прокоментували свою розробку дослідники з Університету Кардиффа.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що експериментальна вакцина від корпорації "Moderna" проти раку шкіри призвела до ремісії у 77% випадках.

Читайте також:
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
вчора, 21:48
Війна
Результативність роботи мобільних вогневих груп має бути тепер ще вищою .
06 липня, 09:38
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40
Світ
Імплантат вийшов з ладу після того, як з мозку було вилучено кілька ниток, що реєструють нейронну активність
10 травня, 09:27