Інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри

27 квітня, 17:23
Інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри
Фото: Science Alert

Конструктор данського виробництва переважно призначений для гри та саморозвитку малечі, але людська фантазія творить дива.

Яскравим свідченням є інноваційний винахід науковців з Університету Кардиффа у Великій Британії створена з деталей "Lego", повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Тамтешні інженери виготовили апарат, покликаний вирощувати зразки людської шкіри, вірніше – якісну імітацію біологічної тканини задля розробок нових ліків, зокрема і проти меланоми.

Як з'ясувалося, унікальна технологія передбачає завантаження у картридж "біочорнил", які містять живі клітини, котрі потім формуються у тривимірні структури та прагнуть відтворити складне утворення біологічної тканини.

Зазвичай подібні пристрої коштують дуже дорого – десятки чи навіть сотні тисяч американських доларів, тому дослідники вирішили побудувати власний недорогий 3D-біопринтер із деталей "Lego".

Команді інженерів та біологів вдалося створити пристрій лише за £500 (на сьогодні це приблизно $624 – прим. ред.), який досягає необхідного рівня точності для біологічного матеріалу.

«У нас тепер є все для того, щоби переглянути наявні методи лікування та розробити нові методи лікування різних шкірних захворювань. Наш біопринтер може не лише надати точну репрезентативну модель людської шкіри, але й використовувати його для додавання хворих клітин до здорових моделей, які ми виробляємо. Це дозволить нам вивчити, як мутують шкірні захворювання і як взаємодіють здорові та хворі клітини. Віднині ми побачимо, як прогресують шкірні захворювання та як можна розробити потенційні методи лікування», –  прокоментували свою розробку дослідники з Університету Кардиффа.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що експериментальна вакцина від корпорації "Moderna" проти раку шкіри призвела до ремісії у 77% випадках.

Читайте також:
Світ
А може, страх відволікає від реальних проблем?
01 червня, 11:05
Світ
Захисні механізми у ШІ-системах дозволять гарантувати, що вони залишаються під контролем людини.
27 травня, 10:19
Світ
Чіпи Neuralink впроваджуватимуть в головний мозок людини
26 травня, 15:13
Світ
Дослідники десятиліттями попереджали про потенційні ризики, пов'язані з суперінтелектом
25 травня, 09:43
Опінії
Штучний інтелект ще досі має вади та обмеження і першою та головною вадою є, як не дивно, розробники. Вони його обмежують.
24 травня, 12:15
Історія
Морріс Джессап практично створив струнку теорію того, що стоїть за будівництвом стародавніх, величезних споруд планети.
21 травня, 14:30