Науковці виявили гриби, які руйнують пластик за 140 днів

19.04.2023, 16:00
Науковці виявили гриби, які руйнують пластик за 140 днів
Фото: Science Alert

Синтетичний полімер і продукт полімеризації пропілену можна утилізувати без шкоди для навколишнього середовища залучивши гриби.

Результати відповідних наукових досліджень виклали на шпальтах авторитетного видання "NPJ: Materials Degradation", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що американські мікологи (ботаніки, які спеціалізуються на грибах – прим. ред.) відкрили два штами рослин, які руйнують поліпропілен усього за 140 днів.

Ідеться про Aspergillus terreus та Engyodontium album, які у лабораторних умовах під наглядом харчувалися відібраним пластиком під час кількох десятків експериментів.

Дослідники повідомляють, що від 25% до 27% зразків було з'їдено грибами буквально за 90 днів, а через 140 днів – поліпропілен розклався повністю, не лишивши по собі й сліду.

На сьогодні виявлено понад 400 мікроорганізмів здатних розкласти пластик, причому саме гриби виділяються своєю універсальністю утилізувати різні види синтетичних матеріалів.

Мікологи розраховують, що їхній інноваційний метод масштабують й оптимізують для роботи у промислових обсягах не тільки у США, а й в Європі, хоч це і не замінить на 100% зусиль щодо скорочення пластикових відходів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що нещодавно в Амазонській сельві Бразилії виявили мурах-зомбі, якими керують над отруйні гриби.

Читайте також:
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.
07 липня, 09:37
Життя
Музична диверсія тисячоліття, що змінила сприйняття людством звуків. Це далеко не конспірологічна теорія, як видається на перший погляд.
01 липня, 21:41
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24
Історія
Гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.
28 січня, 19:52