Іран вперше підбив американський винищувач F-35 – CNN

ВІЙНА
19 березня, 22:37
Іран вперше підбив американський винищувач F-35 – CNN

За даними джерел журналістів, літак, ймовірно, був обстріляний з іранської сторони.

Іран міг вперше в історії підбити американський винищувач F-35. Повітряне судно здійснило аварійну посадку на авіабазі США на Близькому Сході.

Про це повідомляє CNN.

Речник Центрального командування США Капітан Тім Гокінс заявив, що літак-невидимка п’ятого покоління виконував бойове завдання над Іраном, коли був змушений здійснити аварійну посадку. Гокінс сказав, що літак безпечно приземлився, стан пілота стабільний, а інцидент розслідується.

Як повідомляє CNN, це перший випадок, коли Іран підбив американський літак після початку військової операції, яка розпочалася наприкінці лютого. Винищувачі F-35, кожен з яких коштує понад $100 млн, використовують проти Ірану і США, і Ізраїль.

Аварійна посадка сталася на тлі того, як американські високопосадовці продовжують говорити про успіх у своїй кампанії проти Ірану. Міністр оборони Піт Гегсет заявив сьогодні вранці, що США «рішуче перемагають», а протиповітряна оборона Ірану була «зруйнована».

F-35 Lightning II – це американський багатоцільовий винищувач п'ятого покоління, розроблений компанією Lockheed Martin. Це малопомітний літак, призначений для завоювання переваги в повітрі, ударів по наземних цілях, розвідки та радіоелектронної боротьби. Є одним із найдорожчих та найсучасніших бойових літаків у світі.
Читайте також:
Війна
Іран заявив про готовність повторити для «Ізраїлю» приниження 2000 року.
06:30
Війна
Іран заявив про закриття Ормузької протоки через продовження ударів Ізраїлю по Лівану.
20 червня, 16:48
Війна
Чому Тегеран задумався над виходом із переговорного процесу?
20 червня, 16:04
Війна
КВІР офіційно оголосив про закриття Ормузької протоки до моменту повного виведення ізраїльських військ із Лівану.
19 червня, 18:00
Війна
Іран закрив Ормузьку протоку для суден та призупинив переговори зі Сполученими Штатами.
19 червня, 16:01
Економіка
Ціни на нафту знову пішли вгору і зараз знаходяться в районі 80 доларів за барель.
19 червня, 11:59