Низку суб'єктів ресурсної федерації об'єднали задля спільної мети, поставленої московським Кремлем. Вони відроджують совєцьку промисловість.
Мова про так званий «іржавий пасок» РФ, в основі якого оборонний комплекс, стверджує видання Financial Times. Нове заможне життя колись найбідніших міст від Пєнзи до Хабаровська стало наслідком повномасштабної воєнної агресії проти України, розпочатої 24.II.2022.
Трансформація відбувається завдяки безпрецедентним фінансовим вливанням коштом руйнації сусідньої держави та геноциду сусідньої нації — кривавих інвестицій в оборонні замовлення та інфраструктуру підтримки армії. Найманці-контрактники, переважно із соціально нещасних регіонів РФ, одержують високі бонуси, а їхні сім'ї — компенсації у разі загибелі.
Пів години у черзі за кавою та бронювання столика у ресторанах за тиждень. Б'юті-клініки, манікюрні салони, фітнес-клуби приватні служби з догляду за собаками, мережевий фастфуд та супермаркети електроніки раніше були лише у великих містах, але 3 роки тому почали з'являтися у глибинці навіть в європейській частині РФ.
Міністерство оборони нападу РФ платить величезні грошові виплати, тому ті, хто раніше навіть не думав купувати дорогий смартфон, нині можуть зробити це з легкістю. Мордовія, Удмуртія, Башкортостан, Хакасія і навіть Тива рахують своїх мільйонерів-одноденок, яким випало фатальне щастя заробити шалені кошти за вбивство українців.
І ось уже номінальні доходи жителів колись не депресивної республіки Марій-Ел та сусідньої Кіровської області, де найманцям пропонують до 3 мільйонів рублів, зростають на 80%, залишивши далеко позаду навіть Санкт-Петербурґ і Москву Головне питання: чи надовго?
Поки західні санкції намагаються обмежити розвиток економіки РФ, яка намагається встати на військові рейки, але поки не встала, всередині країни відбуваються зміни. У міру того, як триває геноцидна війна проти України, так званий «іржавий пасок» РФ — зони з історично низьким рівнем життя — перетворюється на економічно жваві терени із новими крамницями, ресторанами та спортзалами.
«Знаєте, як би це дико не прозвучало, але війна в якомусь сенсі є для мешканців РФ соціальним зрівноважувачем. Смерті українців дають багато грошей особам, в яких у мирний час не так багато перспектив, особам, які не мають освіти та які живуть у нещасливих регіонах певну надію на завтра. Звісно, що такі люди не думають про те, що їхній заробіток кривавий», — пояснює економіст Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки Яніс Клюґе.
Державна статистика Кремля переконує, що станом на весну 2025 року значно знизився рівень безробіття у більшості із 81 суб'єктів ресурсної федерації: з 4,3% у 2021 році до 2,4% на зараз. Цей ефект став результатом активних інвестицій держави у військово-промисловий комплекс, який поки не спромігся навіть наздогнати совєцький.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що у чверті регіонах РФ бракує ліків. Окупаційно-терористичний режим РФ опинився у складній ситуації; з аптечних прилавків масово зникають антибіотики та рідкісні медикаменти, які немає чим замінити.