Іспанія припинила продаж зброї Ізраїлю після загибелі волонтерів у Ґазі

СВІТ
06 квітня, 19:27
Іспанія припинила продаж зброї Ізраїлю після загибелі волонтерів у Ґазі

Низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес на тлі авіаудару Ізраїлю, внаслідок якого у Ґазі загинули семеро гуманітарних працівників, заявив, що Мадрид припинив продаж зброї Ізраїлю.

Про це повідомляє France 24.

В інтерв'ю телеканалу Al Jazeera Санчес заявив, що його країна припинила продаж зброї Ізраїлю, а також закликав інші країни зробити те ж саме.

Заявивши про «зростаючу ізоляцію» прем'єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, він вказав на загальний зсув на Заході в бік більшої критики наступальної операції Ізраїлю в Ґазі.

Водночас прем'єр Іспанії вважає, що Європейський Союз повинен обговорити, чи продовжувати стратегічні відносини з Ізраїлем, якщо Єврокомісія виявить, що Ізраїль порушив гуманітарне право під час війни в Ґазі.

Санчес також повторив свій заклик до постійного припинення вогню у Ґазі і до міжнародного визнання Палестини як суверенної держави з повноправним членством в ООН.

ЗМІ раніше повідомили, що Санчес заявив журналістам під час турне по Близькому Сходу, що його уряд планує до липня визнати Палестинську державу.

Перед цим Іспанія домовилася з лідерами Ірландії, Мальти та Словенії зробити перші кроки до визнання Палестинської держави.

Нагадаємо, що низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю

«У світлі нещодавнього обстрілу працівників гуманітарних організацій, а також гуманітарної кризи, що постійно поглиблюється, ми вважаємо невиправданим схвалення цих постачань зброї», - йдеться у листі.

Зазначається, що його підписала зокрема колишня спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі та 36 інших демократів, включаючи Барбару Лі, Рашиду Тлаїб і Александрію Окасіо-Кортес.

Читайте також:
Війна
Після завершення вояжу путіна до КНР в окупаційно-терористичного контингенту РФ стоїть чіткий наказ. І це — наказ наступати.
20 травня, 08:23
Світ
Давній приятель кремлівського бункерного діда знову прагне вдовольнити агресора. Інтереси країни-жертви бразильському лідеру байдужі.
19 травня, 18:19
Політика
Там посилаються на юридичні суперечки після Другої світової війни
29 квітня, 10:05
Опінії
Спартц буде балотуватися на наступних виборах в Палату Представників Конгресу США. Нам точно не потрібні нові опоненти в Конгресі.
20 квітня, 16:58
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
19 квітня, 17:45