Історики Фінляндії закликають не забувати жертв ГУЛАГу

ІСТОРІЯ
31 січня, 11:30
Історики Фінляндії закликають не забувати жертв ГУЛАГу

У Гельсінкі відбувся семінар на тему "ГУЛАГ і Фінляндія: історія та пам'ять" щодо долі етнічних фінів, репресованих сталінізмом.

Відповідна інформація оприлюднена організаторами заходу у соціальній мережі Twitter.

Метою семінару було висвітлити історію політичного терору в СРСР і розповісти про фінів-жертв сталінських репресій, оскільки дослідження політичного терору стало відповіддю на суспільний запит у Фінляндії.

За словами учасників заходу, у 1930-ті роки десятки тисяч етнічних фінів, серед яких були й інґерманландці, що вірили в ідеали соціалізму і комунізму, насильно вивезені чекістами на Сибір із місць їхнього історичного проживання.

Товариство фінської літератури вже розпочало опитування людей, чиї сім'ї постраждали від сталінських чисток, аби сучасні громадяни Фінляндії не забували про страшні часи червоного терору.

Читайте також:
Слідчий комітет РФ видалив зі свого офіційного сайту новину про відкриття кримінального провадження проти Фінляндії за статтею "Геноцид".
21 травня, 08:56
Карантинні обмеження сприяли поширенню євроскептицизму серед дедалі більшої кількості мешканців Європейського союзу, особливо — Фінляндії.
13 травня, 08:53
Молодість, боротьба з пандемією та реанімація економіки — ці та інші фактори стали основою для підтримки соціал-демократів Фінляндії.
08 травня, 13:01
Вперше після торішньої перемоги на парламентських виборах Соціал-демократична партія Фінляндії на вершині своєї популярності.
04 травня, 11:30
Фінляндське сільське господарство, основа якого ягідні та овочеві ферми, потребує 20 тисяч сезонних працівників.
21 квітня, 11:15
Спалах коронавірусу у світі посприяв тому, аби фінляндські ліві політичні сили поновили високі рейтинги річної давнини.
20 квітня, 09:55