Історія “скрєп”: Перша спроба більшовиків організувати масовий штучний голод була на Кубані

ІСТОРІЯ
20.08.2023, 07:30
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: kor.ill.in.ua

Коли вороги почали вивозити хліб, козаки повстали. На карателів чекала люта смерть.

Перша спроба більшовиків організувати масовий штучний голод відбулася на Кубані, наштовхнулась на масовий збройний опір повстанців – етнічних українців –нащадків запорізьких козаків.

Про це йдеться в дописі користувача Славетний Славентій у групі ФБ The World of History, текст якого ми публікуємо без суттєвих змін.

Кубанці – нащадки запорожців відігравали в цьому опорі далеко не останню роль.

Одним з легендарних повстанців козацьких станиць був полковник Михайло Іванович Дрофа.

Він був сирота, але завдяки своїй феноменальній здатності до грамоти та військовому мистецтву зміг стати визначним харизматичним козацьким лідером.

Полковник Дрофа народився у станиці Старомінській, заснованій першими переселенцями запорожцями на Кубань/Чорноморію – козаками.

З 1920 до 1922 року вони тримали в остраху зайд і не давав вивозити харчі з рідних станиць.

В 1920 році, коли більшовики окупували Кубань, зі станиці Старомінської було вивезено 1,5 мільйонів пудів збіжжя. І козаки взялися за зброю. Отаманом став полковник Дрофа загін якого діяв в районі станиць Старомінська – Уманська.

Історія “скрєп”: Перша спроба більшовиків організувати масовий штучний голод була на Кубані_1
До 1922 року він тримав у остраху зайд і не давав вивозити харчі з рідних станиць. На карателів чекала люта смерть.

Для придушення повстанців в станицю були прислані чекістські карателі.

Чекіст Авраам Завидовський розстріляв всіх поважних козаків станиці.

Голова чекістського карального загону Авраам Завидовський розстріляв всіх поважних  козаків станиці – Гавриша, Коваленко, Якименка, Романенко, Уса, Кириленка, Цикала, Дмитренка, Шавлача, Карлаша, Мазняка, Костенка та інших…

Але отаман не здався. Казали про нього, що міг на відстані 100 метрів прострелити підкинутий вгору п`ятак. Був відчайдушним і мудрим отаманом.

Міг перевдягнутися у просту селянську свитку, прийти до головаря чекістів, слухати його пропаганду, а потім залишити йому записку – «бреши, не бреши падлюко, але ми не такі дурні, аби твої комуняцькі брехні не зрозуміти».

Історія “скрєп”: Перша спроба більшовиків організувати масовий штучний голод була на Кубані_3

На жаль, не маємо світлини, але маємо світлину хати, де він потрапив в засідку, прийняв свій останній бій, відстрілювався до останнього набою, поклав не один десяток чекістів і загинув, відмовившись здатися ворогам.
 

Читайте також:
Світ
Нащадки поневоленого московитами у XIX столітті кавказького народу мають нагоду повстати проти окупантів. Чи скористаються вони шансом?
17 квітня, 14:45
Війна
Відверта правда про мобілізацію, чому справжньої битви за Київ ще не було, як тил зрадив військових і чому росія не збирається зупинятися ?
08 квітня, 18:17
Історія
Вони були зовсім юними. Галині і Марії – лишень 18 літ, Наді – 24. Їм би жити, любити, дітей ростити! Ворог змусив їх взятися за зброю.
01 квітня, 15:38
Опінії
Нам всім потрібно більше потужної далекобійної високоточної зброї…
19 березня, 18:33
Війна
Воїн 67 ОМБр ДУК Валентин Крижановський розповів про нелегкий життєвий вибір, недостатнє забезпечення армії та волонтерську допомогу
16 березня, 17:25
Опінії
Свобода тільки тоді чогось варта, коли вона завойована кров'ю.
13 березня, 15:17