Історія “скрєп”: Перша спроба більшовиків організувати масовий штучний голод була на Кубані
Коли вороги почали вивозити хліб, козаки повстали. На карателів чекала люта смерть.
Перша спроба більшовиків організувати масовий штучний голод відбулася на Кубані, наштовхнулась на масовий збройний опір повстанців – етнічних українців –нащадків запорізьких козаків.
Про це йдеться в дописі користувача Славетний Славентій у групі ФБ The World of History, текст якого ми публікуємо без суттєвих змін.
Кубанці – нащадки запорожців відігравали в цьому опорі далеко не останню роль.
Він був сирота, але завдяки своїй феноменальній здатності до грамоти та військовому мистецтву зміг стати визначним харизматичним козацьким лідером.
Полковник Дрофа народився у станиці Старомінській, заснованій першими переселенцями запорожцями на Кубань/Чорноморію – козаками.
В 1920 році, коли більшовики окупували Кубань, зі станиці Старомінської було вивезено 1,5 мільйонів пудів збіжжя. І козаки взялися за зброю. Отаманом став полковник Дрофа загін якого діяв в районі станиць Старомінська – Уманська.
Для придушення повстанців в станицю були прислані чекістські карателі.
Голова чекістського карального загону Авраам Завидовський розстріляв всіх поважних козаків станиці – Гавриша, Коваленко, Якименка, Романенко, Уса, Кириленка, Цикала, Дмитренка, Шавлача, Карлаша, Мазняка, Костенка та інших…
Міг перевдягнутися у просту селянську свитку, прийти до головаря чекістів, слухати його пропаганду, а потім залишити йому записку – «бреши, не бреши падлюко, але ми не такі дурні, аби твої комуняцькі брехні не зрозуміти».
На жаль, не маємо світлини, але маємо світлину хати, де він потрапив в засідку, прийняв свій останній бій, відстрілювався до останнього набою, поклав не один десяток чекістів і загинув, відмовившись здатися ворогам.