Історія українського війська: сьогодні в Україні відзначають День Збройних сил України

ІСТОРІЯ
06.12.2020, 14:30
Історія українського війська: сьогодні в Україні відзначають День Збройних сил України
Фото: porokhivnytsya.com.uа

Дата святкування символічно збігається зі стартом Першого зимового походу армії УНР.

Сьогодні, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних сил України. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України».

Що цікаво, дата святкування символічно збігається зі стартом Першого зимового походу армії УНР – початком однієї зі славетних сторінок української армії.

Тоді 6 грудня 1919 року козаки та старшини реорганізованої Дієвої армії УНР вирушили в рейд по тилах противника, який згодом назвали Першим зимовим походом. Це були військові, які залишилися у строю і не бажали переходити на чиюсь зі сторін. Діяли вони під командою Михайла Омеляновича-Павленка, підвищеного у ранзі генерала.

Армія, яка продовжує боротьбу проти "червоного" окупанта, дала підстави Симону Петлюрі говорити з начальником Польської держави і її війська Юзефом Пілсудським про спільний фронт проти більшовиків. Мовилося саме про допомогу поляків у звільненні України, а не заміни більшовицької окупації на польську.
  
Як відомо, раніше – у 1917 році постала Українська держава. Спершу вона була автономією у складі Російської імперії, але згодом стала повністю незалежною Українською Народною Республікою. Тоді ж стало гостро необхідно створити власну боєздатну армію. Причиною слугували активні військові дії більшовиків проти молодої держави і перша окупація значної частини України московськими військами.

Українське військо формувалося на національних засадах і традиціях, написав у матеріалі для "АрміїInform" військовий реконструктор, краєзнавець Андрій Мацьків. Так, рядові називалися козаками, а командири – підстаршинами і старшинами. З’явилися окремі ранги (військові звання), що відрізнялися від іноземних, – ройовий, чотовий, бунчужний, хорунжий, сотник.

14 жовтня 1942  року ОУН на землях Рівненщини відновила українську армію, створивши УПА. Першим її командиром став Дмитро Клячківський (Клим Савур).

Українська Повстанська Армія боролась за Самостійну Соборну Державу і за те, щоб кожна нація жила вільним життям у своїй власній, самостійній державі. Знищення національного поневолення та експлуатації нації нацією, система вільних народів у власних, самостійних державах – це єдиний лад, який дасть справедливу розв'язку національного і соціального питання в цілому світі. Такою була ідеологія УПА. Армія без держави проіснувала до 1954 року.

Сьогодні згідно з рейтингом Global Firepower Index 2020, Збройні сили України займають 27-е місце в списку 138 найбільш потужних армій світу. Слід зазначити, що у 2018 році Україна займала 29-е місце.  

Ось вже 6 років українська армія веде успішні бої на Сході України  в умовах гібридної війни з відвічним ворогом – імперською Росією.

Зазначимо також, що вказаний рейтинг Global Firepower Index враховує: людські ресурси країни, актуальну потужність її сухопутних, військово-морських та повітряних військ,  логістичні можливості держави (у тому числі для переміщення військ), паливні ресурси,  фінансові можливості і витрати на оборону, а також географію (включаючи протяжність кордонів тощо).

Читайте також:
Вже завтра, 23 вересня, десантно-штурмові загони ЗСУ і бійці сил спеціальних операцій США проведуть навчання у небі над Полтавою.
22.09.2020, 08:36
Засуджений просив у Верховного суду перекваліфікувати його дії на вбивство через необережність.
11.09.2020, 13:41
Проєкт унормовує сплату податків військовослужбовцями.
10.09.2020, 14:22
Злочинну групу, виявлену у лавах Збройних Сил України, притягнуть до відповідальності за розкрадання продуктів з військового шпиталю.
03.09.2020, 12:04
Міністр оборони ФРН Аннеґрет Крамп-Карренбауер оголосила про початок реформи всередині збройних сил країни — Бундесверу.
02.07.2020, 11:54
Ільхам Алієв дав високу оцінку готовності Збройним силам країни захищати її суверенітет і територіальну цілісність.
30.05.2020, 15:27