Ізмаїл закритий: влада відправила самоврядування у віддалений режим

ПОЛІТИКА
08 травня, 17:49
Ізмаїл закритий: влада відправила самоврядування у віддалений режим

Місто Ізмаїл в Одеській області є у списку найбільш непрозорих і закритих міст в Україні.

Про це йдеться у результатах дослідження Transparency International Ukraine відносно стану прозорості міст під час повномасштабної війни.

Програма «Transparent cities/Прозорі міста» проаналізувала діяльність муніципалітетів у 80 найбільших містах України. І, відповідно до результатів дослідження, Ізмаїл, під керівництвом міського голови Андрія Абрамченка, вчергове потрапив до категорії непрозорих міст.

Аналізувалось 50 індикаторів, що стосуються організації роботи міських рад на час дії воєнного стану, публікації інформації на офіційних ресурсах, забезпечення доступу до даних про земельні та житлові питання, комунальне майно, соціальну сферу тощо. Окремі індикатори стосуються створення можливостей для ВПО і релокованого бізнесу, оприлюднення інформації про отриману гуманітарну допомогу, розташування укриттів, надання компенсацій за зруйноване чи пошкоджене майно.

Більшість досліджуваних індикаторів — це функціональні обов’язки міських рад та їхніх виконавчих органів. Як з’ясувалось, в Ізмаїлі жодним чином не змінили своє відношення до прозорості у порівнянні з минулим роком.

Ізмаїл закритий: влада відправила самоврядування у віддалений режим_1

Ізмаїл закритий: влада відправила самоврядування у віддалений режим_3

Дослідники відзначили найбільші проблеми непрозорого Ізмаїла за наступними напрямками. По-перше, це відсутність оприлюднення інформації про комунальне майно та землі, зокрема:

  • про усі об’єкти нерухомого та рухомого майна у комунальній власності, зокрема такі, що передані в оренду, підлягають чи не підлягають приватизації;
  • про житлові приміщення у власності громади та дані квартирного обліку;
  • про земельні ділянки, які передали або можуть передати в користування чи власність.

Яскравим прикладом, до чого призводить неоприлюднення інформації про комунальні землі, є ситуація із забудовою зеленої зони навколо водонапірної вежі, яку ось-ось повністю знесуть під нове житлове висотне будівництво. Зараз багато хто з жителів найближчих будинків обурюються фактом часткового демонтажу вежі безпосередньо їм на голови і огородженням території, де ще ростуть дерева, під будівельні роботи. Якби мерія Абрамченка оприлюднила інформацію про цю земельну ділянку, як таку, що планується забудувати, мешканці могли б втрутитись і викупити будівлю закритого поштового відділення під соціальний об’єкт. Але в Ізмаїлі такі прояви громадянської самостійності і відстоювання своїх прав – не вітаються. Тут вітаються лише прояви схвалення дій Абрамченка, навіть, якщо внаслідок цих дій будуть порушені чиїсь права.

Ще одна проблема непрозорого Ізмаїла – це відсутність інформації про реагування міської влади Ізмаїла на виклики війни.

Так, очолювана Андрієм Абрамченком мерія оприлюднила лише перелік укриттів цивільного захисту. На жаль, якість укриттів за оприлюдненим списком не оцінювалась.

Від громадськості (окрім якості укриттів) Ізмаїльський міськвиконком приховав:

  • відомості про діяльність комісій з розгляду питань про надання компенсацій за пошкоджене/знищене майно.

Враховуючи, що Ізмаїл та його мешканці постраждали внаслідок нальотів «шахедів», інформація про таку допомогу є вкрай необхідною. Якщо, звісно, міська влада не приховує нічого.

  • наявність окремих каналів комунікації з корисною інформацією для переселенців та створення спеціальної Ради з питань ВПО, а також актуальну інформацію для отримання компенсації за тимчасове розміщення переселенців.

Інформації немає, мабуть, тому що в Ізмаїлі переселенців ніхто не очікує?

  • відомості про роботу бізнесу в умовах воєнного стану. Мабуть, Абрамченко вважає цей напрямок неактуальним, оскільки значна частина бізнесу в Ізмаїлі контролюється «поважними особами», що знаходяться на прямому зв’язку з мером.
  • інформацію відносно розробки Програми економічного та соціального розвитку міста, яка враховує воєнні та повоєнні виклики.

А ось чому в Ізмаїлі не розробляють Програму економічного та соціального розвитку міста з урахуванням викликів війни та необхідністю їх долати – це тема для окремої і дуже неприємної для чинної міської влади розмови. Адже в цьому прикордонному місті вже давно нівельована роль і функції Ізмаїльської міської ради, яка, відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», представляє громаду Ізмаїла та повинна здійснювати від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Такими повноваженнями, зокрема, є затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку та різних цільових програм, вирішення питань щодо управління бюджетом Ізмаїла, місцевими податками і пільгами по них, комунальним майном і землями тощо.

Тим не менш, Ізмаїльська міська рада не працює так, як працюють усі інші сільські, селищні, міські ради в Україні. Оскільки всі пленарні засідання тут проводяться … в особливому віддаленому режимі. Ні, не у дистанційному режимі, який зараз Верховна Рада планує впровадити для органів місцевого самоврядування. Саме, у віддаленому.

Хоча така форма пленарних засідань не передбачена законодавством, Ізмаїльська міська рада сама собі її встановила на період воєнного стану – на 25-й сесії 4 травня 2022 року рішенням №2060-VIII.

Депутати навіть позбавили себе права формувати порядок денний сесії, який за них формує Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко.

Ізмаїл закритий: влада відправила самоврядування у віддалений режим_5
 

Ізмаїл закритий: влада відправила самоврядування у віддалений режим_7

Тепер депутати повинні самостійно роздрукувати собі бюлетені для голосування та … здавати до відділу діловодства, контролю та організаційної роботи секретаріату виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради – для встановлення результатів голосування по кожному питанню та формування протоколу пленарного засідання сесії. Саме так записано в рішенні №2060-VIII.

Жодних обговорень. Жодних зауважень. Жодних питань. Жодних трансляцій. Оскільки транслювати нема чого.

І головне, депутати вільні і можуть перебувати де завгодно – в Ізмаїлі, а може в Румунії, а може в Болгарії. У віддаленому режимі представляють інтереси громади Ізмаїла і вирішують, як розпоряджатися її бюджетом, майном і землями.

Що цікаво, подібне дворічне ігнорування законодавства і зневажання прав ізмаїльської громади також ігнорується і правоохоронними органами. Мабуть тому, що рішення про віддалений режим проведення пленарних засідань сесій прийнято за пропозицією фракції пропрезидентської партії «Слуга Народу» (а це понад 80% від усього депутатського складу).

Невже саме за це Андрія Абрамченка нагородили орденом «За заслуги». Це такі заслуги?

Ізмаїл закритий: влада відправила самоврядування у віддалений режим_9
 

Джерело: Антикор

Автор : Яна Москаленко
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Андрій Гукасян був звільнений після провалу операції із затримання на трасі під Одесою групи кілерів Аслана Дикаєва.
19 серпня, 09:23
Кримінал
В Одесі викрито посадовицю територіального відділення Антимонопольного комітету на хабарі у 10 тис. доларів.
24 липня, 17:18
Війна
Окупаційно-терористична недодержава з центром у Москві вирішила перевершити своїх ідейних попередників – гітлерівців і більшовиків.
19.07.2023, 17:56
Війна
ПС збили 10 із 15 дронів, але Одещина лишилася без світла
10.12.2022, 12:10
Війна
Протикорабельні ракети "Гарпун" (Harpoon) прибули в Одесу
08.04.2022, 09:05
Історія
На засіданні виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради ухвалено рішення перейменувати вулицю Московську
31.12.2021, 15:50