Ізраїль міг використати для удару по шпиталю в Ґазі «розумну» бомбу

ВІЙНА
20.10.2023, 14:27
Ізраїль міг використати для удару по шпиталю в Ґазі «розумну» бомбу

Відсутність вирви після удару по шпиталю передбачає використання неконтактного підривника — вважає фахівець з боєприпасів Енгін Йігіт

Удар армії Ізраїлю по шпиталю «Аль-Ахлі» в секторі Ґаза міг бути здійснений за допомогою бомби з неконтактним підривником, яка розривається високо над землею.

Про це медіа агентству «Anadolu» повідомив відставний військовий та спеціаліст з боєприпасів Енгін Йігіт.

Відсутність вирв після удару по лікарні передбачає використання неконтактного підривника, вважає він.

За його словами, існує велика ймовірність того, що атаку було здійснено з використанням керованої бомби МК-84.

Експерт зазначив, що з огляду на відео моменту атаки зростає ймовірність того, що боєприпас являв собою 2000-фунтову бомбу Mark 84, оснащену JDAM (Joint Direct Attack Munition — боєприпас прямого враження).

Ізраїль міг використати для удару по шпиталю в Ґазі «розумну» бомбу_1

«JDAM - це тип комплекту обладнання, який дозволяє точно доставити бомбу до цілі. Вказаний комплект, прикріплений до бомби, робить бомбу «розумною» і забезпечує можливість точного завдання удару»  — розповів він.

Він зазначив, що бомби з неконтактними підривниками або датчиками наближення не можуть утворювати вирви під час вибуху.

«Під час атаки на лікарню в секторі Газа могла бути подібна ситуація. Наскільки високо над землею вибухне бомба, може регулювати оператор» — сказав він.

Раніше повідомлялося, що кількість загиблих внаслідок бомбардування Ізраїлем баптистської лікарні «Аль-Ахлі» в секторі Газа зросла до 500 людей.

Президент Палестини Махмуд Аббас оголосив триденну жалобу за жертвами удару по лікарні в Газі.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган рішуче засудив удар по лікарні «Аль-Ахлі» в секторі Газа.

«Удар по лікарні, де знаходилися жінки, діти, безневинні цивільні особи, є ще одним прикладом ізраїльських атак, позбавлених фундаментальних людських цінностей. Ми закликаємо всю світову спільноту вжити заходів і зупинити жорстокість, що не має прецедентів в історії» — заявив турецький лідер.

ООН також рішуче засудила удар по шпиталю «Аль-Ахлі» у секторі Газа.

Тим часом сіоністська пропаганда заперечує свою причетність до масового вбивства жінок та дітей, намагаючись звинуватити в цьому самих палестинців.

Для просування своєї версії Ізраїлем було залучено президента США Байдена, який заявив, що в шпиталі нібито вибухнула палестинська ракета. За словами Байдена, йому це розповіли.

Нагадаємо, що раніше він також повторив фейк про відрізані голови єврейських немовлят. Однак Білий дім спростував заяву Байдена, хоча той стверджував, що йому начебто «показали документи».

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Кубло сіоністів, що отаборилося на Святій Землі, прагне крові невинних людей. Національність не цікавить, головне: знищити всіх непокірних.
16 лютого, 08:25
Війна
Людожерський сіоністський режим ніколи не цінував життя, ні своїх адептів з Юдиного коліна, ні ґоїв. Саме тому війна для нього «благо».
05 лютого, 06:06
Світ
Сіоністська пропаганда демонізувала палестинців, приписуючи всіх до «ісламських терористів». Насправді ж у Ґазі проживає безліч християн.
08 січня, 07:09
Світ
Це масове вбивство, яке відбулося на переповненій площі, де живуть люди.
25.12.2023, 11:02
Світ
Проіранське військово-політичне угруповання Лівану накопичує бойовиків і зброю на кордоні з Ізраїлем. «Гізболла» нарешті допоможе ХАМАС?
19.12.2023, 08:18
Світ
Проіранське єменське угруповання хуситів (військово-релігійний рух «Ансáр Аллá») імітує війну з Ізраїлем. Головна їхня зброя — пропаганда.
12.12.2023, 19:15