Ізраїль не надавав, і не буде надавати летальну зброю Україні

СВІТ
14.04.2023, 11:15
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху

Ізраїль не надаватиме Києву зброю, цю тему закрито - заявив прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що не знає, на чому ґрунтуються повідомлення про передачу Україні летального озброєння.

Про це він заявив, відповідаючи на повідомлення про витік розвідданих США, повідомляє The Times of Israel.

Зокрема, коментуючи повідомлення про витік розвідданих США про те, що Ізраїль нібито може надати летальну зброю Україні, Нетаньяху наголосив:

«Я не знаю, на чому ґрунтуються ці повідомлення. Ми вирішили допомогти у гуманітарних питаннях, цивільній обороні, системі оповіщення. Не було рішення про передачі смертоносної зброї», – наголосив Нетаньяху.

Новий уряд Ізраїлю на чолі з прем'єром Беньяміном Нетаньяху вирішив відновити публічні контакти з москвою, заморожені його попередником Нафталі Беннетом на тлі відкритої агресії кремля проти України.

Новий глава МЗС країни Елі Коен провів телефонну розмову з російським «колегою» Сергієм Лавровим, за підсумками якої учасники розмови не промовили жодного слова. Вкрай сумнівно, що під час спілкування Коен та Лавров не говорили про війну, а кремлівський «дипломат» – не схиляв Ізраїль відмовитися від будь-якого сприяння Україні.

Останнього разу ізраїльські посадовці засуджували дії рф ще в червні. Ізраїль лишається єдиною демократичною країною, яка жодного разу не висловилася щодо обстрілів української цивільної інфраструктури – український посол закликав ізраїльтян врешті висловитися щодо російської агресії.


Варто зауважити, що влада Ізраїлю відмовилася продавати Україні систему ПРО "Залізний купол".

Україна офіційно звернулася до США навесні 2021 року з проханням розмістити на своїй території американські ракетні комплекси "Патріот" та "Залізний купол", перш ніж повномасштабне вторгнення московії в країну ще не стало реальністю.

Ізраїль повідомив адміністрацію під час неофіційних переговорів, що не може погодитися на такий крок, враховуючи його відносини з московитами.

Водночас коли у 2014 році Україна аналогічно намагалася придбати БПЛА ізраїльського виробництва, тиск росії на Тель-Авів змусив скасувати вже укладену угоду і відмовити Києву у передачі замолених пристроїв "Aeronautics".

А проте з 2009 року Москва на постійній основі не тільки отримує від Ізраїлю розвідувальні БПЛА "Searcher II", однак і має ліцензію на їх подальше виробництво під власною назвою "Forpost".

Також Ізраїль заборонив Україні купувати шпигунське програмне забезпечення Pegasus від NSO Group, побоюючись, що офіційні особи московії будуть цим незадоволені. 

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Австралійський есмінець HMAS Brisbane випробував американську крилату ракету Tomahawk.
10 грудня, 16:43
Війна
Німеччина передасть системи IRIS-T та танки Leopard до кінця року.
02 грудня, 17:05
Війна
Уряд Південної Кореї заявив, що експортувати зброю в Україну складно.
28 листопада, 17:05
Політика
Правоцентрист Яак Мадісон звинуватив уряд Німеччини у саботажі задля угоди із РФ. Ціна цього — безпека Європи, куплена українською кров'ю.
28 листопада, 14:59
Війна
Сили оборони України наразі мають у своєму розпорядженні близько 50 американських далекобійних ракет ATACMS
20 листопада, 16:51
Світ
Єменські хусити мають сучасне озброєння, включаючи ракети, які здатні демонструвати ефективні можливості
16 листопада, 16:16