Ізраїль завдав удару по позиціях "Хезболли” в Лівані

СВІТ
26 серпня, 15:45
Ізраїль завдав удару по позиціях "Хезболли” в Лівані
Фото: Lepoint

З боку Лівану по ізраїльських солдатах відкрили вогонь

Ізраїльська армія завдала повітряних ударів по позиціях "Хезболли” у районі лівансько-ізраїльського кордону, який патрулюють миротворці ООН, у відповідь на вогонь з боку бойовиків шиїтського руху.

Про це передає Укрінформ з посиланням на Le Point.

«З боку Лівану по ізраїльських солдатах відкрили вогонь. Солдати у відповідь випустили освітлювальні ракети та відкрили вогонь. Потім, вночі, вертольоти та літаки завдали повітряного удару по позиціях «Хезболли», - йдеться в офіційній заяві представників ізраїльської армії, які утрималися від повідомлень про втрати.

Раніше вночі ізраїльська армія оголосила про «інцидент у сфері безпеки» вздовж «блакитної лінії», кордону де-факто між Ізраїлем та Ліваном.

Представники Лівану, своєю чергою, звинуватили ізраїльську армію в інциденті із застосуванням вогнепальної зброї в цьому районі.

Тель-Авів сприйняв інцидент «дуже серйозно», і заявив про «притягнення уряду Лівану до відповідальності за те, що відбувається на його території».

Раніше у серпні Ізраїль запропонував Лівану гуманітарну допомогу після вибухів у Бейруті, а фасад ратуші Тель-Авіва підсвітили кольорами ліванського прапора. Такий жест влади отримав критику з боку частини правих політичних сил Ізраїлю, оскільки вважають Ліван ворожою країною.

Новий прикордонний інцидент стався, коли ліванська «Хезболла» заявила про збитий у вихідні ізраїльський безпілотник, який перетнув кордон з Ліваном, при цьому в Ізраїлі повідомили про «падіння дрону на територію Лівану». Ізраїль звинувачує Іран та його союзника «Хезболлу» у тому, що вони намагаються переробити ракети в Лівані на високоточну зброю, здатну пробити ізраїльський протиракетний щит «Залізний купол» і завдати значної шкоди стратегічним об’єктам Ізраїлю.

Нагадаємо: "Хезболла" була створена "Корпусом Вартових Ісламської революції" в 1982 році для протидії військовій присутності Ізраїлю в Південному Лівані. У період Першої Ліванської війни в 1982 році ізраїльські військові перетворили прикордонні райони Лівану в буферну зону і перебували там до 2000 року.

Ізраїль вважає, що "Хезболла" є найбільшою загрозою на його кордоні. У 2006 році вони вели багатомісячну війну, в результаті якої в Лівані загинуло близько 1200 осіб, в основному цивільні особи, а в Ізраїлі - 158 осіб, в основному солдати.

Читайте також:
У протистоянні з комуністичним Китаєм в ХХІ столітті Індія буде найважливішим союзником США в Азії.
21 жовтня, 13:32
Влада РФ стежить за подіями на Кавказі, щоби потім екстраполювати їх на Сході України.
29 вересня, 08:51
Індія готова застосувати війська у разі провокації зі сторони комуністичного Китаю на спірній території у Гімалайських горах.
26 вересня, 17:45
За ухвалення проєкту постанови, якою затверджено відповідну заяву, проголосували 228 депутатів за мінімально необхідних 226.
15 вересня, 16:47
Україна розраховує найближчим часом отримати реальну військову допомогу від Британії, в тому числі значний контракт на летальну зброю.
28 серпня, 19:05
Ненависть, із якою російська пропаганда демонізує ЄС, США і НАТО, свідчить про неспроможність Кремля бути гідним суперником.
26 серпня, 11:06