Кабмін хоче експортувати українську кров

ПОЛТАВА
27.03.2018, 07:58
Кабмін хоче експортувати українську кров

У Кабміні вважають, що експортний потенціал країни розшириться, якщо почати продавати компоненти донорської крові і препарати, виготовлені з донорської крові та її компонентів.

Нагадуємо, що, згідно з чинним законодавством, компоненти та препарати донорської крові дозволяється продавати за межами України лише за умови, що наявні запаси повністю забезпечують потребу в них з боку населення України.

Як розповіли в уряді, посилаючись на данні МОЗ, в Україні наразі не лише вистачає донорської крові для забезпечення внутрішніх потреб, але є ще й залишки. Саме ті залишки уряд і пропонує продавати.

«Згідно з інформацією МОЗ, наявні залишки сировини у станцій переливання крові і центрів крові України, а також наявні виробничі потужності та залишки готової і незавершеної продукції покривають обсяги обов’язкового забезпечення потреб охорони здоров’я населення України в препаратах донорської крові», — йдеться в повідомленні Кабміну.

Уряд вважає це рішення дуже прогресивним та оцінює його позитивно.

«Ухвалене розпорядження розроблено на виконання вимог частини третьої статті 22 Закону України “Про донорство крові та її компонентів”. Прийняття документа не лише дозволить розширити експортний потенціал України, але й сприятиме збільшенню обсягів виробництва лікарських засобів», — заявляють у Кабінеті Міністрів.

Від себе хочу зазначити, що Кабінет Міністрів України недопрацьовує. Як можна не враховувати в експортному потенціалі України донорські органи українців, а саме серця, печінки, нирки, очі, залози, шкіру, та інше.

На жаль, кабмінівські експортери не врахували того, що внаслідок їх злочинних дій по відношенню до населення України, переважна кількість молодих потенційних донорів виїхала за межі України. На теренах Неньки залишилися переважним чином пенсіонери і діти.

Враховуючи те, що в Кабінеті Міністрів України працюють переважним чином молоді та вгодовані, пропоную почати відбір донорської крові та донорських органів на експорт саме у представників Кабміну.

І, уважаю, що українцям дуже пощастило тим, що Гройсмани, Супруни, та інші представники «експортної популяції» не надихнулися прикладом фашистів, які робили абажури до ламп зі шкіри людей.

Геннадій Сікалов

Читайте також:
На місці зруйнованої більшовицькими окупантами у 1930-х роках миргородської Малої церкви з'явиться величний храм Всіх Святих ПЦУ.
вчора, 11:26
Понад 300 тисяч гривень спрямують депутати Гадяча на покращення медицини, освіти та житлово-комунального господарства громади.
23 вересня, 10:33
Мешканці Пирятина поскаржилися на сморід і задимленість, причиною яких є тривала пожежа на околицях міста.
22 вересня, 14:34
На автошляху Т-1709 Оржиця-Хорол сталася дорожньо-транспортна пригода за участю вантажівки "МАЗ" із причепом.
22 вересня, 09:27
Вже завтра, 23 вересня, десантно-штурмові загони ЗСУ і бійці сил спеціальних операцій США проведуть навчання у небі над Полтавою.
22 вересня, 08:36