Кабмін пропонує карати тюремним ув’язненням за викрадення паспорта

05 серпня, 13:55
Кабмін пропонує карати тюремним ув’язненням за викрадення паспорта
Фото: ZIK

До парламенту внесено проєкт, що має запровадити жорстку кримінальну відповідальність за підробку документів.

Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради проєкт закону №3946 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за викрадення, привласнення, збут, підроблення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та/або використання завідомо підроблених таких документів».

Метою є врегулювання питань, пов’язаних з деталізацією та чітким визначенням предмета кримінального правопорушення та посиленням кримінальної відповідальності за викрадення, привласнення, збут, підроблення документів.

Що пропонують чиновники?

Законопроєкт пропонує внесення до Кримінального кодексу України, доповнивши статтею 3581:

а) Викрадення, привласнення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також умисне незаконне заволодіння ними в будь-який інший спосіб — карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

б) Використання завідомо підроблених документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років.

в) Підроблення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також придбання, збут або інша передача таких підроблених документів — карається арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.

г) За повторні дії — позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
До Верховної Ради внесено проєкт закону, який має регламентувати функціонування паспортів.
18 серпня, 12:17
Під час карантину послуга доступна за місцем звернення, а після його завершення – за місцем проживання.
28 травня, 14:42
В Естонії коаліційний уряд може піти у відставку через критичні висловлювання міністра внутрішніх справ щодо ЛҐБТ-спільноти.
09:58
Голова Полтавської ОДА закликав депутатів Полтавської облради провести засідання до кінця тижня.
09:45
Лікування на стаціонарі продовжує 91 мешканець міста, на амбулаторному - 2401.
09:30
Рішення щодо початку опалювального сезону було прийнято одноголосно.
09:05