Created with Sketch.

Капіталістичний технокомунізм проти марнославного трампізму

вчора, 11:58
Фото: Facebook

Ідеологічна солідарність взагалі штука крихка, але ж іронія в тому, що популізм — це взагалі не ідеологія. Це метод приходу до влади.

У комуністів була ідея, що треба встановити комуністичні режими у якійсь кількості країн, і далі ті режими єдиним фронтом будуть тиснути на капіталістичний світ. Ну, так би мовити, світова революція.

Але проблема цієї ідеї була у тому, що кожен авторитарний комуністичний режим, як тільки ставав міцним, тут же починав вести свою політику. Юґославія, Китай, В'єтнам, Північна Корея, Камбоджа та навіть Східна Німеччина, у першу чергу були зацікавлені у збереженні національної влади.

Проте от боротися з капіталістами, — так то зручна опція. Іноді комуністичні режими навіть воювали один проти одного: СССР проти КНР, Китай проти В'єтнаму, В'єтнам проти Камбоджі й так далі.

А диктатура КНДР так зачистила совєцький та китайський вплив всередині країни, що на династію Кімів і дихнути не наважились. Неавторитарних комуністичних режимів не було, автократи ж вони такі...

У трампістів наявна ідея, що за допомогою соціальної мережі «X» можна підтримати правих популістів в якійсь кількості країн, і далі єдиним фронтом тиснути на ліваків. Ця ідея забуксувала на етапі підтримки популістів, адже їх почали закривати, знімати із виборів, або на тих виборах прокатувати, як у Канаді.

Однак це ж тільки перший етап, далі якісь там праві популісти владу отримають десь, може навіть і у нас, в Україні. І що ж буде, коли популісти ту владу отримають, невже підтримають Дональда Трампа?

Відповідає Віктор Орбан. Точніше, міністр економіки Угорщини Мартон Нодь: «Наша країна не скорочуватиме свої економічні зв'язки із КНР, оскільки не бачить інвестиційного потенціалу з боку США, який міг би зрівнятися з китайським. Угорський уряд займає дуже прагматичну позицію у виборі партнерів».

Ну от, і що ти з Орбаном зробиш, невже нацькуєш на нього діда Сороса та US AID? Так нема їх. Будеш лаяти його ротом Ілона Маска? Так йому пофіг, він же ж популіст і вміє срати у вуха власним громадянам краще за тебе, Дональде.

Інструментів проти популістів або нема, або ти їх знищив. От Джорджа Мелоні також права, і що буде якесь послаблення у тарифів для Італії? Та ні й для Орбана не буде, ну воно йому не дуже-то й треба.

І тут Китай такий: «Привіт пацани та дівчата, як справи? Не хочете дешевих кредитів? Рудий-то скільки ще протримається то питання, а от нефритовий стрижень Сі все ж міцний. І ще буде міцний якийсь час, бо виборів у Китаї нема. І навіть якщо Сі замінить Лі нічого не зміниться. Надійність».

Світову революцію, я так бачу, можна робити тільки одними й тими самими інструментами, а результат, мабуть, виходить такий самий. Ну ж, бо революція пожирає власних дітей, учіть історію.

Читайте також
Про кризу демократії
Політика
Ні миру, ні війни, але руїна і знелюднення для України від світу
Політика
Трамп і Зеленський: два фасади
Опінії
100 днів примусу України до капітуляції
Війна
Диктатор-міленіал проти бумерської демократії
Світ
Як душили корупцію — і задушили здоровий глузд
Опінії