Картель Укравтодору отримав по зубах від «Özgün yapi sanayi»

ПОЛІТИКА
10.01.2022, 16:35
Картель Укравтодору отримав по зубах від «Özgün yapi sanayi»

Цікава подія відбулась в Івано-Франківській області

Турецька компанія «Özgün yapi sanayi» після потужного опору замовника та місцевих підрядників виграла тендер на експлуатаційне утримання місцевих доріг вартістю 280,70 млн грн.

Для перемоги «Özgün yapi sanayi» довелось двічі оскаржувати в АМКУ рішення замовника вигнати «Озгюн».

Картель Укравтодору отримав по зубах від «Özgün yapi sanayi»_1
Картель Укравтодору отримав по зубах від «Özgün yapi sanayi»_3
Картель Укравтодору отримав по зубах від «Özgün yapi sanayi»_5

Спочатку замовник відхилив компанію за претензію до банківської гарантії. Турки довели у тендерній колегії безпідставність цього звинувачення, та замовник мав повернути їх на торги.

Але замовник розглянув пропозицію фірми та висунув нові претензії. І вже не в частині банківської гарантії, а в інших документах. 

«Озгюну» закинули те, що стосовно одного з агрегатів в одному документі було вказано «Автогудронатор (спеціалізований вантажний цистерна) Ford Cargo», а в іншому було написано «Ford Cargo спеціалізований вантажний цистерна».

«Озгюн» оскаржив нові претензії, оскільки згідно з законом замовник не має права більше одного разу розглядати тендерну пропозицію, знаходити недоліки та безкінечну кількість разів відхиляти за нові претензії. Такий запобіжник в законі зроблено проти недобросовісних замовників, які можуть знайти п’ять недоліків, але відхиляти за один з них і так п’ять разів по черзі. Тоді учасник муситиме або п’ять разів у екстреному порядку (за відведену законом одну добу) виправляти недоліки. Або кожного разу окремо звертатись до АМКУ, відволікаючи гроші на оплату скарг та роботу тендерних юристів.

Тендерна колегія АМКУ постановила, що Замовник, повторно звернувшись до Скаржника з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, порушив вимоги частини шістнадцятої статті 29 Закону та зобов’язала «Дороги Прикарпаття» скасувати рішення про відхилення пропозиції Тукрів.

«Озгюн» виграв ціновий аукціон у місцевих фаворитів «ПБС» та «БМбуд» зі знижкою 13%.
Картель Укравтодору отримав по зубах від «Özgün yapi sanayi»_7

Відомо, що турецька компанія має 39 працівників та має в планах використовувати близько 50 одиниць орендованої техніки, яка належить ТОВ «Алов» (Львівська область). Залучати підрядні організації турки не планують.

«Özgün yapi» – це відома турецька компанія, яку контролює родина Шентюрк. Президент «Озгюну» Абдурахман Шентюрк також очолює ще одну компанію «Bayburt Grup». У якості голови ради директорів «Bayburt Group» Абдуррахман Шентюрк у 2015 році отримав нагороду від президента Реджепа Ердогана, за те що його компанія стала однією із 42 турецьких фірм у списку «250 найкращих міжнародних підрядників у світі» (премія Engineering News Record). Після того «Özgün» і отримало великий підряд на ремонт дороги в Азербайджані, який є союзником Туреччини.

Картель Укравтодору отримав по зубах від «Özgün yapi sanayi»_9

Для цієї фірми це стало першим підрядом в Україні. Вона також намагалась пробитись до перемоги у тендері Укравтодору на ремонт однієї з львівських доріг вартістю 452 млн грн. При цьому «Озгюн» навіть отримав рішення АМКУ про відхилення пропозиції «Автомагістралі-Південь». Після цього Служба автодоріг взагалі скасувала тендер через відсутність подальшої потреби у закупівлі.

Враховуючи наполегливість Турецької компанії, вона може скласти реальну конкуренцію картелізованим підрядникам, котрі фактично створили монополію в даній сфері.

Читайте також:
Політика
За ці кошти хочуть провести поточний ремонт доріг і узбіч на двох вулицях у прифронтового міста
25 квітня, 16:24
Позиція
Скасовано підписаний за корупційною процедурою договір, який передбачав фінансування ремонтних робіт на суму 102 млн грн.
24.11.2023, 12:45
Полтава
У Хоролі оголосили тендер на закупівлю відеоборду за 834 000 ₴.
23.11.2023, 11:45
Політика
Комунальники Києва закупили дерев на понад два мільйони гривень.
18.09.2023, 15:42
Економіка
Гроші отримає бізнесмен, якого пов'язували з оточенням президента-втікача Януковича
05.07.2023, 14:54
Політика
Регіональні управління СБУ купили люксові мінівени Hyundai по 2 мільйони гривень за штуку
01.06.2023, 06:55