Кашель не головний симптом туберкульозу — науковці

15 березня, 19:17
Кашель не головний симптом туберкульозу — науковці

Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.

Команда медиків з Амстердамського університету, Амстердамського інституту глобальної охорони здоров'я та розвитку за підтримки співробітників Федерального міністерства охорони здоров'я Судану і Служби охорони здоров'я Ґани вивчила поширеність субклінічного туберкульозу легень. Тобто такого, що немає виражених симптомів, але виявляють під час обстеження пацієнтів удома.

Про результати свого дослідження науковці розповіли у статті для міжнародного медичного журналу The Lancet Infectious Diseases. Зазначається, що інфекційне захворювання провокується різними видами мікроорганізмів із групи Mycobacterium tuberculosis complex.

Згідно із комплексним експериментом, проведеного у Замбії, Лаосі, Ґамбії, Камбоджі та Південній Африці, 60% пацієнтів із туберкульозом не повідомляли про постійний кашель. У третини з них протягом понад місяць спостерігалися інші симптоми, що вказують на сухоти й тільки у 9% зовсім не було ознак хвороби.

Науковці наголошують, що туберкульоз без симптомів найчастіше зустрічається у молодших людей, жінок та мешканців міст (здебільшого перенаселених нетрів — прим. ред.). Водночас сухоти із меншою ймовірністю дає позитивні результати мазків: їхню частку оцінили у 29,1%.

«Більшість людей, хворих на туберкульоз, не повідомляють про кашель. Чверть наших піддослідних узагалі не відзначають симптомів, які б вказували на це захворювання. Тобто підтвердити наявність хвороби ми змогли лише після відвідин того чи іншого пацієнта.

Проте чверть із тих, хто не має кашлю, мають позитивні мазки мокротиння, що вказує на їхнє зараження і заразність. В умовах високої захворюваності субклінічний туберкульоз може ставати справжнім тягарем цієї хвороби та підвищувати ризики передачі мікобактерій оточенню», — підсумували автори дослідження.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що у бактеріях із Тибету виявили 3 класи природних антибіотиків. Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.

Частка субклінічних випадків сухот за країнами та відсутність постійного кашлю (помаранчеві стовпці) або будь-якого (бузкові)
Частка субклінічних випадків сухот за країнами та відсутність постійного кашлю (помаранчеві стовпці) або будь-якого (бузкові)
Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39
Життя
Раніше лікарям, які надають такі послуги, загрожувало до 13 років ув'язнення. Тепер новий уряд вирішив змінити усталені законодавчі норми.
11 лютого, 07:59