Created with Sketch.

«Каштановий бенкет»

03.01.2024, 06:00
Оргія в апартаментах Папи Александра VI

Під такою назвою в історію увійшла оргія, організована Чезаре Борджіа. Тобто, сином папи Александра VI напередодні Дня всіх Святих.

Місцем урочистого дійства для брудних утіх невипадково обрали палац у Ватикані, де проживають римські понтифіки. В архівах верховних очільників Католицької Церкви навіть зберігся докладний звіт про цей банкет, і в ньому є дуже пікантні деталі.

Наприклад, роль офіціанток на бенкеті виконували 50 почесних... куртизанок і ще до півсотні молодих монахинь! Після трапези свічники зі столів переставили на підлогу та розсипали каштани для влаштування вакханалії.

Куртизанок, одяг яких попередньо розпродали заможним гостям з аукціону, змусили голими повзати рачки по підлозі й збирати каштани, лавіруючи між канделябрами, що горіли. Тим із жінок, хто у цьому дійстві досягне успіху більше за інших, — були обіцяні подарунки.

Слуги за наказом Папи Александра VI ретельно підраховували кількість оргазмів кожного конкурсанта та вимірювали обсяг, довжину їхніх ерегованих членів. Це був справжній бал сатани в оточені ікон та бюстів святих з апостолами, але присутнім було чхати на віру.

Відомий російський художник Гаврііл Горєлов, учень українського митця Іллі Ріпина, зобразив той «каштановий бенкет» на полотні. За це християнські ієрархи, причому і католицькі, і православні, відлучили живописця від Церкви за... «богохульство».

Прикметно, що свій сюжет Горєлов позичив безпосередньо із вищезгаданого з архівного звіту під час подорожі до Італії на початку XX століття. Російський художник зумів підкупити апостольського церемоніймейстера Йоганна Бурґгарда з папської установи «Liber Notarum», де й зберігаються цінні писемні пам'ятки історії людства.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як секрети Церкви давно розвінчав художник Міхаель Пахер. В одній зі своїх картин, що тривалий час була заборонена, він показав суть Ватикану.

Читайте також
Українська нація має нарешті стати господарем своєї землі
Опінії
Уроки тюремної анґлійської: досвід «Оленівки»
Опінії
Талановита і хоробра молодь торує шлях нам у світле майбуття
Війна
Довбаний парад лицемірства від західних партнерів Москви
Політика
Офіцери армії Наполеона відпускали полонених під чесне слово не воювати
Історія
Так, «як раніше» було, вже не буде ніколи
Опінії