Угода з дияволом від імені Христа

МИСТЕЦТВО
10.12.2023, 15:31
Угода з дияволом від імені Христа

Секрети Церкви давно розвінчав художник Міхаель Пахер. В одній зі своїх картин, що тривалий час була заборонена, він показав суть Ватикану.

Йдеться про полотно під назвою «Угода з дияволом Феофіла Аданського» написана на початку доби Відродження у XV столітті. Міхаель Пахер зобразив найстаріший апокрифічний сюжет укладання договору із сатаною, який став джерелом легенди про доктора Фауста.

На сьогодні відомо, що християнський священник Феофіл реально існував. Він провадив цілком смиренне життя і зрікся високого церковного статусу, але згодом його публічно вигнали з храму Адани (нині це портове місто на південному сході Туреччини — прим. ред.).

Тоді колишній ієрарх обміняв свою душу у диявола на сан єпископа, а потім розкаявся і просив відпущення гріхів у Діви Марії. Художник Міхаель Пахер зображує на своїй картині момент укладання угоди, але при цьому Феофіл виявляється вже одягненим в єпископський одяг.

На полотні християнський священник, як можна побачити неозброєним оком, зовсім не здивований тим, як його радо зустрічає володар пекла; робота є робота. Проте слід розуміти, що такий прийом поєднання подій, розділених у часі, часто зустрічається у живопису раннього Відродження.

Читайте також:
Мистецтво
Картину вкрали й удруге, а потім кинули на зупинці у Лондоні.
06 квітня, 16:21
Мистецтво
Протягом тривалого часу дослідники творчості Леонардо намагалися розгадати, в якому куточку Італії було написано пейзаж
01 квітня, 11:25
Полтава
Відчути промені зимового сонця у живописі мають змогу всі охочі. Мистецький захід запрошує поринути у світ прекрасних пейзажів.
18 січня, 20:46
Мистецтво
Робота проведена у межах ширшого дослідницького проєкту щодо вивчення технік живопису художника.
04.08.2023, 09:31
Мистецтво
Очима Народного художника України Віктора Ковтуна
07.05.2022, 16:55
Полтава
Впродовж 18 лютого – 18 березня 2022 року на Полтавщині триватиме мистецький конкурс для дітей на тему захисту водних ресурсів.
09.02.2022, 13:20