Кат України

ІСТОРІЯ
20 квітня, 14:15
Кат України

Станіслав Вікентійович Косіор

Стара з косою прийшла в Україну не сама. Її запросили і всіляко сприяли збирати жахливі жнива. Одним із тих, хто їй активно допомагав і заохочував, був радянський діяч, член комуністичної партії Станіслав Вікентійович Косіор.

Протягом 6 років (1928 - 1934) Косіор очолював центральний комітет комуністичної партії України (ЦК КП(б)У). І що це були за роки!

  • 1929 р. - початок колективізації села;
  • 1930 р. - процес над діячами так званої Спілки визволення України, інспірований комуністичною владою, масові депортації українців углиб Росії;
  • 1933 р. - насильне згортання українізації. Ну і звичайно, голодомор 1932-1933..

Коли на початку 1932 року голод поступово насувався на Україну, деякі діячі політбюро КП(б)У просили зупинити процес хлібозаготівель в Україні. Косіор не тільки не прислухався до своїх «партайгеносе», але наполіг на пришвидшенні заготовки зерна. У квітні 1932 р. у листі до Й. Сталіна він цинічно зазначав: "у нас є окремі випадки та навіть окремі села голодуючі, проте всі розмови про голод на Україні треба категорично відкинути".

В доповідній записці. на ім’я Сталіна, щодо продовольчої допомоги південним районам України, він писав, що найбільше постраждала Дніпропетровська область, а з приводу незадовільної підготовки до весняної сівби цинічно заявив, що" голод не навчив ще багатьох колгоспників уму - розуму".

***

Знищення мільйонів українців не допомогло кату померти як людині.

3 травня 1938 року Станіслава Косіора, який тоді обіймав посади заступника голови Ради Народних Комісарів СРСР та голови Комісії радянського контролю при РНК СРСР, заарештували, звинуватили у приналежності до так званої «Польської військової організації» і розстріляли.

***

Реабілітований Воєнною колегією Верховного суду СРСР 14 березня 1956 року, 22 березня 1956 року Комісією партійного контролю при ЦК КПРС реабілітований також у партійному відношенні.

P. S 16 - річна донька вбивці українців, після розстрілу батька, скінчила своє життя самогубством, кинулася під поїзд...

Вирок - Кат України!

Читайте також:
Погіршення ситуації з правами людини та громадянськими свободами у Республіці Союз М'янма свідчить про відмову влади країни йти на діалог.
13 квітня, 13:56
Хотаєвич Мендель Маркович
09 квітня, 15:10
Історичний ренесанс
28 березня, 11:00
В ЦЕНТРІ КРИМІНАЛЬНИХ РОЗБОРОК ОПИНИЛИСЯ Й УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ'ЯЗНІ – "БАНДЕРІВЦІ"
07 травня, 10:48
Фрагменти дослідження польського історика Томаша Крушевського
06 травня, 11:42
24 травня 1964 р., співробітниками КДБ СССР було здійснено підпал Державної публічної бібліотеки АН УРСР.
04 травня, 14:13