Кейс Саєнко: чому смертельне ДТП несе небезпеку судам та прокурорам

ПОЛТАВА
06.03.2019, 17:31
Кейс Саєнко: чому смертельне ДТП несе небезпеку судам та прокурорам

6 листопада 2018 року Україну сколихнула смертельна аварія, що трапилась у центрі Полтави. Тоді місцева мешканка збила підлітка на велосипеді. Вже 7 січня 2019 року жертва ДТП померла, і судові баталії розгорілись із небаченою силою. Втім, дана ситуація несе велику загрозу як судовій системі, так і правоохоронцям - зокрема, прокурорам. "Останній Бастіон" проаналізував події та підготував власні висновки щодо трагедії та її можливих наслідків.

Прибічники підозрюваної Наталії Саєнко вже гарантували собі статус мішені для критики й ненависті. Коли аварія сталась, двоє невідомих людей стерли записи з реєстратора, фактично позбавивши поліцію життєво необхідних доказів. Хлопець із жахливими травмами опинився в лікарні, водійка запевняла всіх у порушеннях з боку велосипедиста - але всі прекрасно розуміють, що правда у словах підозрюваної чомусь не змогла вжитись із простим відео на реєстраторі. По ідеї, демонстрація запису, сюжет якого не розходиться зі словами водійки, був би чудовим аргументом. Але цього не сталось, тому словам підозрюваної вірити важко.

Звісно ж, знайшовся й інший винуватець. Прокурор Тарас Турчин чомусь не став заважати невідомим "чистити" реєстратор на предмет доказів. Тепер, що логічно, місцеві жителі вимагають розслідування й по цьому напрямку.

Висновок №1. Одне ДТП з надзвичайно нахабними доповненнями привернуло більше уваги, ніж судове свавілля за багато років незалежності. Коли ситуація вийшла з-під контролю, свою порцію критики заслужила й прокуратура.

Інший бік події - сім'я загиблого відмовилась від грошового відшкодування. Це абсолютно правильний вчинок, і він виглядає гідно на фоні безлічі українських злочинів, замовчаних родичами постраждалих за певну суму у валюті. Принаймні, тепер можна не боятись, що справа розвалиться в суді, а сім'я Левченків раптово передумає вимагати покарання для водійки.

Щоправда, дивно виглядає сама спроба дати кошти потерпілим. Це надзвичайно цинічно.

Висновок №2. Відкупитись ні у кого не вийде, сторона звинувачення отримала максимально мотивованих союзників. Це тішить, бо чи ризикнуть певні люди запропонувати гроші вдруге - дуже сумнівне питання.

Під час судового засідання, яке проходило сьогодні, адвокат підозрюваної встиг відпустити кілька шпильок на адресу звинувачення. На жаль, типово українська проблема знову далась взнаки, тобто матеріали справи викликали безліч уточнень із боку захисту. А нам лишається тільки чекати результатів і гадати: чи випадково українські правоохоронці допускають помилки у документах такої сили, чи це наслідок інших проблем. Наприклад, підготовки фахівців.

В даному випадку, адвокат Губа натякнув, що слідчий не аргументував потребу продовжити арешт Саєнко на максимальний термін. І знову захист спокійно грає по власній тактиці, більше відштовхуючись від помилок суперника. Але сам опонент досі цього не розуміє.

В результаті захист вибив для своєї підопічної певні плюси. Так, суд не зняв арешт, і навіть продовжив його на 60 діб. Втім, він діятиме лише у нічний час - із 22:00 до 06:00. Ось такі наслідки має недбалість при складанні життєво необхідних документів.

Висновок №3. Маємо чергове судове засідання, де сторона звинувачення лишила простір для наступу адвоката, не надто уважно підготувавши матеріали.

В даному випадку ми можемо лише поспівчувати сім'ї, яка лишилась без дитини. А для інших учасників судової баталії маємо виключно погані новини. Прокурор примудрився втратити важливі дані - і саме в такому резонансному випадку. Слідство підготувало такі претензії, що адвокат легко змінив хід подій на свою користь. Якби ще й суд примудрився відмітитись "дивним" рішенням із порушенням законодавства, даний конфлікт став би універсальним лакмусовим папірцем для всієї навколосудової діяльності діаметрально протилежних сторін.

Читайте також:
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32