Керівництво Telegram передало дані про більш ніж 10 тисяч користувачів
За останні шість місяців керівництво «Telegram» передало владі різних країн інформацію про понад 10 тисяч користувачів.
Про це повідомляє видання France Info, посилаючись на стенограму засідання, яке відбулося ще на початку грудня.
Затриманий у Франції в серпні 2024 року та поміщений під домашній арешт, засновник мережі Telegram захищався від звинувачень у сприянні злочинній діяльності на своїй платформі. Він також зобов’язався покращити модерацію.
Засновник Telegram, звинувачений у співучасті в скоєнні кількох злочинів і правопорушень, давав свідчення французькому правосуддю протягом майже десяти годин. Franceinfo ексклюзивно розкриває заяви Павла Дурова суддям у п’ятницю, 17 січня.
Керівника соціальної мережі звинувачують у бездіяльності щодо поширення злочинного контенту на платформі. Правосуддя підозрює можливу співучасть месенджера у злочинній діяльності. Однак мультимільярдер, якого наприкінці серпня було притягнуто до відповідальності за 16 правопорушень, запевняє, що такі користувачі є «шкідливими для бізнесу та репутації Telegram».
Під час допиту магістрати запитували про незаконний контент, який масово поширюється через Telegram: канали, де легко придбати наркотики, викрадені банківські дані, можливість найму кілера, а також групи, що пропонують контент педофільського характеру. Павло Дуров, у супроводі трьох адвокатів, відповів, пообіцявши, що Telegram зобов’язується «покращити свої процедури модерації». Він також запевнив, що щомісяця мережа видаляє у світі «від 15 до 20 мільйонів акаунтів користувачів за порушення закону» і що Telegram не є єдиною соціальною мережею, яка стикається з такими проблемами, вказуючи на своїх конкурентів.
Зокрема, щодо контенту педофільського характеру, засновник Telegram заявив, що ставиться до цього дуже серйозно:
Дуров навіть зазначив, що співпрацює з кількома асоціаціями, які борються з експлуатацією дітей. Ці ініціативи були запущені після його арешту, зауважили магістрати.
Щоб підтвердити свої слова, Павло Дуров пояснив, що за останні шість місяців Telegram співпрацював із правоохоронними органами і передав 10 000 даних користувачів владі по всьому світу.
Між арештом його керівника наприкінці серпня і кінцем вересня Telegram відповів на всі запити Ofmin (Управління з питань неповнолітніх), яких було близько сотні, за даними Franceinfo. Це число все ще значно менше порівняно з численними запитами, які щороку надходять від французької влади і на які Telegram раніше ніколи не відповідав.
Зростання злочинної активності на Telegram
Попри видалення акаунтів, про яке заявляє Павло Дуров, використання Telegram злочинцями лише зростало останніми місяцями, зазначають судді, підтверджуючи це статистикою. За перші п’ять місяців 2024 року було відкрито 535 проваджень лише жандармерією, у порівнянні з 808 за весь 2023 рік. У період між 2017 і 2024 роками жандарми зареєстрували 2 000 проваджень, пов’язаних із правопорушеннями, скоєними або полегшеними через Telegram. Платформа Pharos, у свою чергу, зафіксувала 2 700 випадків лише за 2023 рік, зокрема, торгівлю наркотиками, поширення контенту педофільського характеру, шахрайство, тероризм або торгівлю зброєю.
Павло Дуров, який перебуває під слідством і судовим контролем, був змушений внести заставу в п’ять мільйонів євро. Він, що мешкає переважно в Дубаї, від кінця серпня зобов’язаний залишатися у Франції та двічі на тиждень відмічатися у відділку поліції. Окрім того, було відкрито ще одне провадження проти мільярдера за «серйозне насильство», вчинене в Парижі щодо одного з його синів, який народився у 2017 році.
За інформацією Franceinfo, у цьому контексті колишня партнерка Павла Дурова була допитана французькими слідчими Ofmin у жовтні минулого року і описала епізод насильства, що стався у листопаді 2021 року щодо їхнього 4-річного сина в готелі Le Ritz у Парижі.